Sezon rowerowy 2019, zaplanuj urlop już dziś!

Kalendarz 2019

Witajcie,

Kalendarz na sezon 2019 mamy gotowy! Wystarczy kilka kliknięć w polu „Data”, aby przenieść się w dowolny miesiąc przyszłego roku i wybrać wymarzoną wyprawę. Mamy dla Was też dwie niespodzianki:Prezent wyprawa rowerowa

1. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy zaproponować Wam pomysł na prezent dla Najbliższych – oczywiście na wyprawę rowerową. Zamiast stać w kolejkach w sklepach możecie zakupić udział w wybranej wyprawie. Okazja polega na tym, że w momencie zakupu płacicie tylko 30% ceny, a resztę dopłacacie dopiero po 1 kwietnia 2019! Dzięki temu nie wykosztujecie się w tym trudnym przedświątecznym czasie, lecz rozłożycie płatność w czasie. Obdarowany/a otrzyma zaś nasze zaproszenie na wyprawę – wystarczy, że je wydrukujecie, zapakujecie i włożycie pod choinkę.

Aby zakupić wyprawę wypełnijcie formularz przy wybranej wyprawie podając swoje dane, a w uwagach wpiszcie Prezent dla… (podając imię i nazwisko przyszłego Uczestnika wyprawy i jego datę urodzenia). My wyślemy Wam umowę i szczegóły dotyczące formalności. Po otrzymaniu wpłaty prześlemy Wam prezent – zaproszenie na wyprawę.

Mamy nadzieję, że taki sposób na prezent będzie wygodny dla Was i odciąży Wasz świąteczny budżet, a przyszły Podróżnik będzie miał radość z wycieczki w nowym sezonie.

2. Przygotowaliśmy nowe kierunki wypraw i aktualizujemy dotychczasowe propozycje:

Wyprawy tygodniowe

Skarby Podlasia – skrzyżowanie kultur, bogactwo natury – to jedna z pierwszych wypraw, którą przygotowaliśmy w naszej karierze. Dziś wraca w tej samej odsłonie, ale z wiele niższą ceną! Zapraszamy serdecznie na tygodniową wyprawę rowerową po Podlasiu. Odkryjcie bogactwo natury i kultury regionu. Wyruszcie z nami na naszą autorską wyprawę przez najpiękniejsze Puszcze w Polsce Knyszyńską i Białowieską korzystając między innymi z nowego szlaku rowerowego Greenvelo. Podziwiaj z perspektywy niezliczone ptactwo i dziką zwierzynę wzdłuż Narwii i Biebrzy. Poznaj w wielokulturową i wielowyznaniową historię regionu odwiedzając Supraśl, Kruszyniany, Białowieżę i Tykocin. Skosztuj regionalnych, tradycyjnych potraw. Wypocznij w wygodnych i przyjaznych rowerzystom pensjonatach malowniczo położonych w uroczych zakątkach regionu.

Zatoka PuckaKaszuby – bajkowy kraj, rowerowy raj – to druga wyprawa – reaktywacja z niższą ceną. Poznajcie z nami najpiękniejsze zakątki Kaszub: Krzyż Jezior Wdzydzkich, Szwajcari Kaszubską, Zatokę Pucką, zdobędzie najwyższy punkt Kaszub – Wieżycę, odwiedzicie najstarszy skansen w Polsce – Kaszubski Park Etnograficzny, spłyniecie kajakiem i wykąpiecie się w morzu – to tylko niektóre z atrakcji tej tygodniowej wyprawy. Zapewniamy noclegi w komfortowych pensjonatach, wyśmienite posiłki i niezapomniane widoki!

Architektura drewniana u podnórza gór – rowerem po Małopolsce – to nasza nowa, acz sprawdzona już przez pierwszych Uczestników wyprawa po Małopolsce. Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę na zamówienie pośród malowniczych krajobrazów GoSzlak Architektury Drewnianejrców, Pienin oraz Beskidu Sądeckiego. To podróż przez niezwykle atrakcyjne przyrodniczo i kulturowo tereny Polski południowej – wśród gór, wzdłuż potoków Dunajca i Popradu do najcenniejszych zabytków regionu – szlakiem architektury drewnianej. Wrażenia podczas wyjazdu wzmacniamy smakami regionalnej kuchni oraz komfortowymi noclegami w przytulnych pensjonatach. Wy wybieracie termin – my szyjemy dla Was całą wyprawę od a do ź.

Podlasie i Suwalszczyzna szlakiem Green Velo pod namiot – to nowość w naszym programie. Dla tych, którzy chcą być jeszcze bliżej natury proponujemy kultowy już szlak po Polsce Wschodniej. Odwiedzicie północne Podlasie, Puszczę Augustowską oraz Wigierski Park Narodowy podróżując z sakwami, nocując pod namiotem na starannie dobranych campingach z pełnym węzłem sanitarnym, rozkoszując się widokami i smakami Podlasia.

Wyprawy weekendowe:

Jura Krakowsko – Częstochowska – magia skalnych formacji i legend – dzięki powiększeniu naszego teamu w tym roku mamy dla Was nowe propozycje i nogi do pilotowania. Nasz nowy, lecz sprawdzony już pilot Daniel poprowadzi wyprawę po jednym z najbardJura Krakowsko - Częstochowskaziej pożądanych przez rowerzystów tras – szlak Orlich Gniazd. Będzie to jednak wersja najłatwiejsza z całego , bo obejmująca odcinek ok. 100 km na północ od Krakowa, do którego również zawitamy. Na tej wyprawie poznacie przede wszystkim Ojcowski Park Narodowy i związane z nim legendy.

Wycieczki jednodniowe

Uzdrawiająca moc przyrody – Nałęczów – Kazimierz – Puławy – łagodne pagórki, malownicze dolinki i głębokie wąwozy lessowe to zapierający dech w piersiach (szczególnie rowerzysty) krajobraz Płaskowyżu Nałęczowskiego, który koi wszelkie dolegliwości ciała i duszy. Szczególny mikroklimat uzdrowiska w Nałęczowie dobrze zrobi nam na serca, wzgórza i wąwozy znów przyspieszą tętno, oddech złapiecie w Kazimierzu nad Wisłą oraz w pięknym angielskim parku otaczającym Zespół Pałacowy książąt Czartoryskich w Puławach.

Przypominamy też o naszej stałej rozkładówce – jeśli jeszcze nie zdążyliście przejechać wszystkich tras zachęcamy gorąco do odkrywania miejsc, które cieszą się największym zainteresowaniem:

Wycieczki jednodniowe

Rowerem do Kurpiów przez Puszczę Zieloną – wycieczka jednodniowa na spotkanie z barwnym folklorem północnego Mazowsza. To okazja do poznania kurpiowskiej zabudowy, strojów i pieśni ludowych, rękodzieła w skansenie, który odwiedzimy podczas dni Św. Rocha oraz dożynek. Nie zabraknie również regionalnych potraw.

Powitaj dzień wśród mazowieckich łąk – wycieczka jednodniowa wśród sielskich krajobrazów wschodniego Mazowsza. Ruszymy wzdłuż leniwej, ach uroczej rzeki Liwiec, odwiedzimy Pałac Łochów oraz Zamek Liw. To także czas pożegnania lata a natura przybiera nową szatę kolorów. Widoki niezapomniane!

Tajemnice rzeki Pilicy i uroki Zalewu Sulejowskiego – jakie skarby skrywały wody Pilicy? GdzieZalew Sulejowski biją źródła przejrzystych wód? Skąd wzięła się w Sulejowie burgundzka architektura? Co ma piasek do szkła i gdzie schować pociąg? Jeśli ciekawi Cię świat i chcesz dowiedzieć się więcej o niepozornych okolicach Tomaszowa Mazowieckiego wyrusz z nami w niespieszną krajoznawczą podróż rowerem wzdłuż Zalewu Sulejowskiego i malowniczej rzeki Pilicy, by znaleźć rozwiązanie tych intrygujących zagadek.

Wycieczki weekendowe:

Skarby Podlasia na weekend – wyprawa weekendowa, to skrócona wersja wyprawy tygodniowej, lecz nie mniej atrakcyjna. Choć nie da się zobaczyć wszystkiego w tak krótkim czasie, my wybraliśmy miejsca, które trzeba zobaczyć. Barwna architektura wiejska i sakralna, żubry, Narew i Tykocin to skarby, które da się w jeden weekend zobaczyć przemierzając na rowerze ten piękny region bez nadwyrężania sił.

Siła i energia – Puszcza Kozienicka na rowerze – wyprawa, która wystartowała tej jesieni i od razu zyskała duże zainteresowanie, wypełniając naszego busa po brzegi. Podczas tej wyprawy odwiedzicie malownicze szlaki Puszczy Kozienickiej, gdzie na szczególną uwagę zasługuje Rezerwatu Królewskie Źródła odwiedzicie też miejsce największej bitwy pancernej z okresu II wojny światowej, a jej historię której historię poznacie w skansenie militarnym. Potężną siłę ma też elektrownia Kozinice, którą będziecie podziwiać podczas wyprawy.

Dolina Baryczy – blisko przyrody – Jeśli szukacie spokoju i kojącej bliskości dzikiej przyrody z dala od zgiełku miast i kurortów, to ta wyprawa jest specjalnie dla Was! Proponujemy Wam weekendową trasę z kategorii podróży typowo przyrodniczych. Choć zabytków nie zabraknie, to pierwsze skrzypce grają tu malownicze scenerie rzeki Baryczy i licznych stawów hodowlanych – ostoja dla około 270 gatunków ptaków. Będzie więc okazja do podglądania i usłyszenia wielu gatunków skrzydlatych wędrowców. Dolina Baryczy ma także wielowiekową tradycję rybołówstwa. Obowiązkowym punktem programu jest tu skosztowanie doskonale przyrządzonych karpi milickich, wpisanych na listę produktów regionalnych.Bieliki

W stronę słońca – na Roztocze! – to absolutny hit wśród naszych wypraw. Nie jest to już dla nas zaskoczeniem – wiemy dlaczego cieszy się największą popularnością: wyprawy planujemy zawsze w długie weekendy, gdy można pojechać trochę dalej biorąc tylko 1-2 dni urlopu, pogoda nam zawsze dopisuje – zgodnie z nazwą, a widoki i atrakcje są naprawdę magiczne! Ciche, spokojne, bez tłumu turystów, pozwala naprawdę złapać oddech i dystans, nie mówiąc już o zwiedzaniu.

Pod namiot na tydzień:

Mazury – Cud Natury – Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to nie tylko świat żeglarzy, ale także raj dla rowerzystów i must be na kolarskiej mapie Polski. Piękne jachty można podziwiać w świetle zachodzącego słońca lub o poranku na biwaku nad brzegiem jeziora. Zapraszamy Was w rowerową podróż pośród lasów i jezior do żeglarskich wiosek – Mikołajek, Giżycka, Mrągowa, których nie sposób pominąć na mazurskich szlakach, ale także do mniej znanych i kameralnych zakątków nad jeziorami Śniardwy, Niegocin, Mokre czy Dadaj i rzeką Krutynią.

Bory Tucholskie – wśród sosnowych lasów – Jeśli chcesz przeżyć rowerową przygodę, nie potrzebujesz wygód i wystarczy Ci namiot za dach nad głową, spakuj się do sakiew i wyrusz z namiBory Tucholskie na szlak, by być jeszcze bliżej natury! Zapraszamy na niezwykłą podróż do samego serca Borów Tucholskich. Zanurz się w zielone lasy trzech malowniczych parków krajobrazowych, podziwiaj piękne jeziora i wsłuchaj się w niczym nie zmącony szum lasów. To świetna wyprawa dla każdego, kto chce odpocząć od zgiełku miast i spędzić aktywnie czas w kojącym otoczeniu przyrody.

Pamiętajcie też, że każdą z tych wypraw możecie zamówić sobie indywidualnie, podobnie jak podróż po Małopolsce. W zakładce wyprawy na zamówienie znajdziecie wszystkie nasze kierunki. Możecie także zaproponować swój. Tak zwane wyprawy self guided cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce a na zachodzie są bardzo popularne. Dostajecie od nas pliki gpx z gotowymi trasami, rezerwację noclegów, przewóz bagaży oraz przewodnik po szlaku i jedziecie w swoim tempie i dowolnym terminie w swoim towarzystwie. Odpowiadamy na Wasze potrzeby i jesteśmy elaImprezy firmowe rowerystyczni.

A jeśli chcielibyście zarazić swą pasją kolegów i koleżanki z pracy i oderwać szefa od natłoku zadań zaproponujcie im firmową wycieczkę rowerową, na której nie tylko okazja do poznania nowych szlaków i atrakcyjnych miejsc na mapie Polski, ale także będzie czas na integrację i wzajemną motywację.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie na rowery sezon w 2019 r.

Do zobaczenia na szlaku!


«