Świadczenia podczas wypraw

W trosce o najwyższą jakość organizowanych przez nas wypraw nasza oferta zawiera szereg świadczeń, które pozwolą Wam na beztroską podróż na rowerze i komfortowy wypoczynek. Oferujemy wyjazdy o zróżnicowanym charakterze, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Transport

Zależy nam, by oferta była kompleksowa, by nie troszczyć o dojazd na miejsce i transport sprzętu. Na większość wypraw zapewniamy odbiór uczestników z Warszawy lub innych większych miast Polski oraz z miejsc zlokalizowanych na trasie między miastem zbiórki a startem wyprawy. Podobnie z powrotem – będziecie odwiezieni tam, gdzie się spotkaliśmy. Zapewniamy Wam przejazd busem, który zabierze także bagaże. Rowery pojadą na przyczepie dostosowanej do ich przewozu. Nie mamy też problemu z zabraniem Waszych rowerów elektrycznych! W razie potrzeby zorganizowania dodatkowego transportu również możecie liczyć na naszą pomoc.

 

 

 

 

 

Zaplanowana trasa wyprawy – czy dam radę?

Oczywiście! Każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy cały dzień na jazdę bez pośpiechu! W opisach wypraw zawsze informujemy o trudności trasy. Uczestnikiem może być każdy, kto fizycznie czuje się na siłach spędzić większą część dnia, jadąc na rowerze. Na naszych wyprawach nie trzeba mieć kondycji zawodowca – wystarczy wykazać się przeciętną sprawnością fizyczną pozwalającą z przerwami na odpoczynek pokonać 30–65 km dziennie. W razie wątpliwości warto skonsultować swoje możliwości z lekarzem. Ostatecznie każdy bierze udział w wyprawie na własną odpowiedzialność.

W ofercie mamy trasy łatwiejsze (zupełnie płaskie, średni dzienny dystans to ok. 50 km), szlaki średnie (są nieco dłuższe: ok. 50–70 km dziennie, z niezbyt długimi podjazdami i przewyższeniami ok. 300 – 500 m dziennie) oraz trudne (dłuższe podjazdy – do ok. 12 km, ze średnim i znacznym nachyleniem do 12%, przez co dzienne dystanse są krótsze: około 40-60 km dziennie). Tempo wyprawie nadaje pilot, za którym podąża grupa. Jeżeli ktoś czuje się na siłach przemierzyć trasę samodzielnie, może odłączyć się od grupy i jechać we własnym tempie. Otrzymacie wówczas wskazówki dotyczące trasy i programu na dany dzień.

Wszystkie nasze wyprawy wspiera samochód asekuracyjny z przyczepą na rowery, który pozostaje do naszej dyspozycji przez cały czas. Jeśli uczestnik z różnych powodów nie może jechać dalej, zostaje podwieziony bezpośrednio do miejsca zakwaterowania.

 

Zwiedzanie i dodatkowe atrakcje

Nasze wyprawy zostały zaplanowane tak, aby czerpać jak najwięcej z bogactwa natury, kultury i historii regionów, przez które prowadzą nasze szlak. Niezapomniane widoki uzupełniamy ofertą miejsc wartych zobaczenia: na naszych szlakach znajdą się tradycyjne polskie dwory, pałace, zamki i warownie oraz urokliwe miasteczka pełne śladów różnych kultur krzyżujących się na polskich ziemiach. Spotkamy się z historią oraz ludźmi, którzy swoją pasją i zaangażowaniem tworzą niezapomniane miejsca i oferują nam wyjątkowe atrakcje. Każda z wypraw ma swój motyw przewodni i zgodnie z nim zostały starannie dobrane urozmaicenia programu.

Muzeum ikon w Supraślu

Żubr

DSC_0645DSC_0746

Noclegi

Zapewniamy noclegi tylko w miejscach niezwykłych i wyjątkowych. Czasem stworzonych przez historię, zawsze przez ludzi z pasją. Przeniosą Was w przeszłość, dadzą ukojenie. Uwiodą prostotą lub rozmachem, a z pewnością klimatem, do którego chce się wracać. Starannie dobrane gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty i hotele o wysokim standardzie będą dopełnieniem uroków podróży na rowerze. Będą cieszyć nie tylko pięknym położeniem, ciekawą architekturą, ale przede wszystkim pozwolą odpocząć w wygodnych pokojach dwuosobowych z łazienkami, czasem również zregenerować siły w strefie odnowy biologicznej.

 

Wyżywienie

Większość wypraw wielodniowych przewiduje śniadania. Aby nie ograniczać Waszych potrzeb i nie narzucać smaków pozostawiamy Wam wybór i zakup obiadokolacji we własnym zakresie. Niezależnie jednak od Waszych upodobań regionalne wyżywienie najwyższej jakości stanowiło kryterium wyboru miejsc noclegowych i doboru rekomendowanych restauracji. Będziecie mogli skosztować specjałów kuchni opartej na tradycyjnych przepisach lub wyśmienitych autorskich dań gospodarzy. Serwowane potrawy często są przygotowywane z własnych produktów, wytwarzanych na miejscu lub pochodzących okolicznych gospodarstw. Staramy się również realizować Wasze specjalne życzenia żywieniowe.

 

 

potrawy-regionalnt

 

Szczegółowy zakres zapewnianych świadczeń znajduje się w opisie każdej z wypraw.

W cenę naszych wypraw wliczona została także opieka pilota, który służy im Wam pomocą i radą przez cały czas trwania wyjazdu, a także dba o prawidłowy przebieg wyprawy, zgodny z programem imprezy turystycznej.

W cenie wyprawy zawarte jest również ubezpieczenie, o którym przeczytacie więcej tutaj.

Za dodatkową opłatą można:

  • zamówić pokój jednoosobowy – koszt podany przy każdej wyprawie
  • wykupić dodatkowe ubezpieczenie
  • wypożyczyć rower – koszt podany przy każdej wyprawie