Świadczenia podczas wypraw

W trosce o najwyższą jakość organizowanych przez nas wypraw nasza oferta zawiera szereg świadczeń, które pozwolą Wam na beztroską podróż na rowerze i komfortowy wypoczynek. Oferujemy wyjazdy o zróżnicowanym charakterze, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Transport

Zależy nam, by oferta była kompleksowa, by nie troszczyć o dojazd na miejsce i transport sprzętu. Na większość wypraw zapewniamy odbiór uczestników z Warszawy lub innych większych miast Polski oraz z miejsc zlokalizowanych na trasie między miastem zbiórki a startem wyprawy. Podobnie z powrotem – będziecie odwiezieni tam, gdzie się spotkaliśmy. Zapewniamy Wam przejazd busem, który zabierze także bagaże. Rowery pojadą na przyczepie dostosowanej do ich przewozu. W razie potrzeby zorganizowania dodatkowego transportu również możecie liczyć na naszą pomoc.

Transport osób i rowerów

 

 

 

 

Zaplanowana trasa wyprawy – czy dam radę?

Oczywiście! Każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy cały dzień na jazdę bez pośpiechu! W opisach wypraw zawsze informujemy o trudności trasy. Uczestnikiem może być każdy, kto fizycznie czuje się na siłach spędzić większą część dnia, jadąc na rowerze. Na naszych wyprawach nie trzeba mieć kondycji zawodowca – wystarczy wykazać się przeciętną sprawnością fizyczną pozwalającą z przerwami na odpoczynek pokonać 30–65 km dziennie. W razie wątpliwości warto skonsultować swoje możliwości z lekarzem. Ostatecznie każdy bierze udział w wyprawie na własną odpowiedzialność.

W ofercie mamy trasy łatwiejsze i średnie (płaskie i w związku z tym nieco dłuższe, około 50–70 km dziennie) oraz trudniejsze (bardziej pagórkowate, przez co krótsze: około 40-55 km dziennie). Tempo wyprawie nadaje pilot, za którym podąża grupa. Jeżeli ktoś czuje się na siłach przemierzyć trasę samodzielnie, może odłączyć się od grupy i jechać we własnym tempie. Otrzymacie wówczas wskazówki dotyczące trasy i programu na dany dzień.

Dodatkowo, jeśli to możliwe, w ramach danego dnia wyprawy zaplanowaliśmy alternatywne warianty tras. Wyprawa z pilotem będzie odbywać się trasą najbardziej optymalną, dostosowaną do możliwości każdego Uczestnika.

Na głodnych wrażeń i chętnych na dłuższe eskapady czekają trasy dłuższe – powyżej 70 km.

Większość wypraw wspiera samochód asekuracyjny z przyczepą na rowery, który pozostaje do naszej dyspozycji przez cały czas. Jeśli uczestnik z różnych powodów nie może jechać dalej, zostaje podwieziony bezpośrednio do miejsca zakwaterowania.

Zwiedzanie i dodatkowe atrakcje

Nasze wyprawy zostały zaplanowane tak, aby czerpać jak najwięcej z bogactwa natury, kultury i historii regionów, przez które prowadzi nasz szlak. Proponowane przez nas trasy wiodą między innymi wzdłuż malowniczo wijących się najpiękniejszych polskich rzek. Niezapomniane widoki uzupełniamy ofertą miejsc wartych zobaczenia: na naszych szlakach znajdą się tradycyjne polskie dwory, pałace, zamki i warownie oraz urokliwe miasteczka pełne śladów różnych kultur krzyżujących się na polskich ziemiach. Spotkamy się z historią oraz ludźmi, którzy swoją pasją i zaangażowaniem tworzą niezapomniane miejsca i oferują nam wyjątkowe atrakcje. Każda z wypraw ma swój motyw przewodni i zgodnie z nim zostały starannie dobrane urozmaicenia programu.

Muzeum ikon w Supraślu

Żubr

DSC_0645DSC_0746

Noclegi

Zapewniamy noclegi tylko w miejscach niezwykłych i wyjątkowych. Czasem stworzonych przez historię, zawsze przez ludzi z pasją. Przeniosą Was w przeszłość, dadzą ukojenie. Uwiodą prostotą lub rozmachem, a z pewnością klimatem, do którego chce się wracać. Starannie dobrane gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty i hotele o wysokim standardzie będą dopełnieniem uroków podróży na rowerze. Będą cieszyć nie tylko pięknym położeniem, ciekawą architekturą, ale przede wszystkim pozwolą odpocząć w wygodnych pokojach dwuosobowych z łazienkami, czasem również zregenerować siły w strefie odnowy biologicznej.

 

Wyżywienie

Większość wypraw wielodniowych przewiduje śniadania. Aby nie ograniczać Waszych potrzeb i nie narzucać smaków pozostawiamy Wam wybór i zakup obiadokolacji we własnym zakresie. Niezależnie jednak od Waszych upodobań regionalne wyżywienie najwyższej jakości stanowiło kryterium wyboru miejsc noclegowych i doboru rekomendowanych restauracji. Będziecie mogli skosztować specjałów kuchni opartej na tradycyjnych przepisach lub wyśmienitych autorskich dań gospodarzy. Serwowane potrawy często są przygotowywane z własnych produktów, wytwarzanych na miejscu lub pochodzących okolicznych gospodarstw. Staramy się również realizować Wasze specjalne życzenia żywieniowe.

 

 

potrawy-regionalnt

 

Szczegółowy zakres zapewnianych świadczeń znajduje się w opisie każdej z wypraw.

W cenę naszych wypraw wliczona została także opieka pilota, który służy im Wam pomocą i radą przez cały czas trwania wyjazdu, a także dba o prawidłowy przebieg wyprawy, zgodny z programem imprezy turystycznej.

W cenie wyprawy zawarte jest również ubezpieczenie, o którym przeczytacie więcej tutaj.

Za dodatkową opłatą można:

  • zamówić pokój jednoosobowy – koszt podany przy każdej wyprawie
  • wykupić dodatkowe ubezpieczenie
  • wypożyczyć rower – koszt podany przy każdej wyprawie
  • wypożyczyć nawigację GPX (Mio Cycle 200) – wycieczki indywidualne na zamówienie 

 

Cennik wypożyczenia GPS:Wypożycz GPX Mio Cycle 200

1-3 dni – 18 zł/dzień
4-7 dni – 15 zł/dzień
8-14 dni – 12 zł/dzień
powyżej 14 dni do negocjacji

Odbiór osobisty w Warszawie (Centrum, Bielany, Żoliborz) – bezpłatnie – wystarczy, że umówisz się z nami wcześniej (po dokonaniu rezerwacji!)

Wysyłka + 20 zł

Warunki wypożyczenia:

Zadzwoń lub napisz do nas, aby wypożyczyć GPS (określ daty graniczne użytkowania oraz sposób odbioru). My wyślemy Ci szczegółowe warunki wypożyczenia i dane do przelewu. Rezerwacja jest ważna od dnia zaksięgowania środków na naszym koncie (potwierdzenie przelewu nie wystarczy).

Koszty wypożyczenia liczone są od dnia na kiedy wysyłamy do Ciebie sprzęt (2 dni wcześniej), do dnia w którym następuje wysyłka zwrotna (Uwaga! Wysyłki i odbiory kurierskie realizowane są w dni robocze, od poniedziałku do piątku.)

Transport i zwrot

Wyślemy wypożyczony sprzęt do Ciebie pocztą. Sprzęt wysyłamy w kartonie. Zachowaj go i wykorzystaj do przesyłki zwrotnej – tak, by wszystko bezpiecznie dotarło.

Koszt transportu w jedną stronę to 20 zł.

Odbiór w Warszawie (Centrum, Żoliborz, Bielany) bezpłatny – zadzwoń i umów się na odbiór po zapłacie za usługę.