Rower na zimę, kondycja na lato – 7 efektów treningu spinning

Trening zimą na rowerze

Witajcie,

Zimno? My wiemy jak się zdrowo rozgrzać! Polecamy spinning. Co to jest i dlaczego warto trenować?

Prezentujemy 7 powodów dla których musicie spróbować indoor cycling! Uwaga: kasujemy wszystkie wymówki na zimowe lenistwo.

Spinning, czy też indoor cycling to nic innego jak jazda na rowerze stacjonarnym w klubie fitness. Nuda? My też się upieraliśmy, dopóki nie spróbowaliśmy. Do walki zmotywuje Was energiczna muzyka, grupa innych rowerowych zapaleńców i oczywiście doświadczony trener, który narzuca tempo. A nogi same pedałują, aż trudno je zatrzymać. Podczas zajęć możecie doskonalić również techniki jazdy: z górki, pod górkę, sprinty dzięki różnym obciążeniom ustawianym w trakcie jazdy.

  1. Nie rezygnujecie z ulubionej formy ruchu mimo chłodu za oknem, możecie kręcić kilometry przez cały rok – wysokie temperatury macie jak w banku!
  2. Kształtowanie wysporotwanej sylwetki – pracują przede wszystkim brzuch, pośladki, uda, łydki;
  3. Odchudzanie – ok. 25-30 km w trakcie godzinnych ćwiczeń o różnym natężeniu pozwala spalić ok. 1000 kal.
  4. Poprawa układu krążeniowego i oddechowego – trening (w tym wypadku interwałowy) podnosi tętno do 80-90% maksymalnego poziomu tętna – buduje większą wydolność organizmu;
  5. Małe ryzyko kontuzji i przeciążeń – nie obciąża stawów ani kręgosłupa, mogą ćwiczyć również osoby z nadwagą i ludzie starsi + BRAK ZAKWASÓW i wzmocnienie wyżej wymienionych partii ciała;
  6. Duża dawka pozytywnej energii w trakcie i po treningu;
  7. Doskonałe przygotowanie na letnie Wyprawy RoweLove;

Efekty są niesamowite. Potwierdzają to Uczestnicy naszych wypraw, potwierdzamy to my. Trening raz w tygodniu, może być nawet 2-3 razy, sprawia, że po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń poczujecie, że każdy kolejny obrót jest coraz łatwiejszy. Nie musicie też na początku wykonywać największych wysiłków. Warto też powiedzieć trenerowi przed zajęciami, że jesteście pierwszy raz, aby zwrócił uwagę na Waszą postawę i wysiłki oraz skorygował ewentualne błędy, ale przede wszystkim wytłumaczył "z czym i jak to się je". Polecamy z każdym koleją wizytą w klubie odrobinkę mocniej podkręcać obciążenia. Początkującym polecamy trening raz w tygodniu, aby ciało miało czas się przyzwyczaić do tej formy ćwiczeń.

Więc jeśli tylko macie taką możliwość spróbujcie, warto!

Więcej o przemianach zachodzących w organizmie podczas treningu interwałowego przeczytacie tutaj.

Zdjęcie wykonane, dzięki uprzejmości Uczestniczek i trenerki z naszych zajęć.

 

Życzymy wytrwałych udanych treningów, zwłaszcza przed i po Świętach i aż do wiosny!

 


«