Poczuj wolność – wyrusz z nami na wakacje na rowerze!

Na szlaku rowerowym

Witajcie,

Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz…. rower swój i gitarę? Jeśli wciąż poszukujecie pomysłu na niezapomniany urlop lub choćby letni weekend na rowerze, dołączcie do nas i przeżyjcie niezapomnianą przygodę na dwóch kółkach!

Potrzebujecie oderwać się od codziennych spraw lub przeanalizować rzeczywistość? Szukacie rozwiązań, a wir codziennych spraw nie pozwala Wam się zdystansować do świata? Nic tak nie daje poczucia wolności jak ruch, nic tak nie uwalnia myśli i kreatywności jak aktywność fizyczna. A jeśli dodać do tego: przyrodę, która koi zmysły, wygodę, która pozwala się zrelaksować, gotowe rozwiązania na organizację urlopu, które sprawią, że nie musicie martwić się o udany wyjazd, to przepis na idealne wakacje mamy gotowy!

Przybywamy Wam zatem z pomysłami: przygotujcie więc kalendarze i wybierajcie kierunki i terminy Waszych rowerowych podróży:

15.06 lub 10.08 Powitaj dzień wśród mazowieckich łąk  – wycieczka jednodniowa wśród sielskich krajobrazów wschodniego Mazowsza. Ruszymy wzdłuż leniwej, ach uroczej rzeki Liwiec, odwiedzimy Pałac Łochów oraz Zamek Liw. To także czas pożegnania lata a natura przybiera nową szatę kolorów. Widoki niezapomniane!

20-23.06 lub 15-18.08 W stronę słońca – na Roztocze! Szukasz pomysłu na spędzenie aktywnie długiego weekendu? Chcesz wypocząć aktywnie blisko natury? Nie masz towarzystwa na rower? Mamy dla Ciebie rozwiązanie gotowe! Wyrusz z nami tam, gdzie słońca w Polsce statystycznie jest najwięcej – ten kierunek to większa szansa na dobrą pogodę w długi weekend! Spędzisz czas w rodzinnej atmosferze cyklistów i poznasz perełki Zamojszczyzny. Hit naszych wypraw na długie weekendy. Mamy jeszcze wolne miejsca!

Roztocze

29.06 Tajemnice rzeki Pilicy i uroki Zalewu SulejowskiegoJakie skarby skrywały wody Pilicy? Gdzie biją źródła przejrzystych wód? Skąd wzięła się w Sulejowie burgundzka architektura? Co ma piasek do szkła i gdzie schować pociąg? Jeśli ciekawi Cię świat i chcesz dowiedzieć się więcej o niepozornych okolicach Tomaszowa Mazowieckiego wyrusz z nami w niespieszną krajoznawczą podróż rowerem wzdłuż Zalewu Sulejowskiego i malowniczej rzeki Pilicy, by znaleźć rozwiązanie tych intrygujących zagadek.

6.07 Uzdrawiająca moc przyrody – Nałęczów – Kazimierz – Puławy
Łagodne pagórki, malownicze dolinki i głębokie wąwozy lessowe to zapierający dech w piersiach (szczególnie rowerzysty) krajobraz Płaskowyżu Nałęczowskiego, który koi wszelkie dolegliwości ciała i duszy. Szczególny mikroklimat uzdrowiska w Nałęczowie dobrze zrobi nam na serca, wzgórza i wąwozy znów przyspieszą tętno, oddech złapiecie w Kazimierzu nad Wisłą oraz w pięknym angielskim parku otaczającym Zespół Pałacowy książąt Czartoryskich w Puławach.

13.07 Siła i energia – Puszcza Kozienicka na rowerze – Skąd płynie ta moc? Z malowniczych szlaków Puszczy Kozienickiej, a szczególnie z Rezerwatu Królewskie Źródła położonego w samym sercu lasu. Ziemie te pamiętają również wydarzenia największej bitwy pancernej z okresu II wojny światowej, której historię poznacie w skansenie militarnym. Potężną siłę ma też elektrownia Kozienice, którą odwiedzicie podczas wyprawy. Poznajcie z nami niezwykłą Ziemię Kozienicką z perspektywy siodełka rowerowego.

13-14.07 Skarby Podlasia na weekend – jeśli nie możecie wybrać się na tygodniowy wyjazd zapraszamy na dwa dni na Podlasie, podczas których przemierzycie jedne z najpiękniejszych terenów regionu: Krainę Otwartych Okiennic, rozlewiska Narwi i kameralny Tykocin, odwiedzicie Europejską Wioskę Bocianią i żubry, a wieczorem zrelaksujecie się wieczorem w balii z widokiem na Narew.

Skarby Podlasia w terminie 21-28.07. Trasa wyprawy obejmuje jedne z najcenniejszych miejsc w regionie: Puszczę Knyszyńską i Białowieską, Białowieżę, Narwiański i Biebrzański Park Narodowy z całym dobrodziejstwem przyrodniczo-kulturowym. Z perspektywy roweru możesz być jeszcze bliższej natury i urokliwych zakątków, gdzie samochodem nie sposób dojechać. Wrażenia wzmacniamy komfortowymi noclegami w niebanalnych pensjonatach w pokojach 2-osobowych, tradycyjnymi smakami regionu oraz dodatkowymi atrakcjami: spływ Biebrzą i kąpiel w balii z widokiem na Narew. Trudno opisać całe bogactwo regionu w jednym akapicie, to trzeba po prostu zobaczyć i przeżyć!

3-4.08 Ojcowski Park Narodowy i okolice Krakowa na rowerze – Niemal każda atrakcja na trasie wiąże się z jakąś legendą, która nadaje aury tajemniczości Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Zamki na Szlaku Orlich Gniazd, jaskinie pełne nietoperzy i fantazyjne ostańce skalne poza ich naturalnym pięknem, osnute w opowieści ludowe stają się jeszcze bardziej przyciągające. Poznajcie je z nami z perspektywy siodełka rowerowego! Choć mały, Ojcowski Park Narodowy kryje wiele atrakcji – akurat na weekend. Sprawdzimy też jak się jeździ Wiślaną Trasą Rowerową w Krakowie, by zajrzeć do Tyńca.

25.08 Rowerem do Kurpiów przez Puszczę Zieloną  – Zapraszamy na spotkanie z barwnym folklorem mieszkańców północnego Mazowsza – z Kurpiami. Jeśli chcesz poznać tradycyjny obrządek miodobrania, ta wycieczka jest propozycją dla ciekawych dawnych zwyczajów. Skosztujecie kurpiowskich przysmaków, poznacie barwne tradycyjne stroje, przyśpiewki i rękodzieło. Taka okazja zdarza się tylko raz w roku!

24-30.08 Kaszuby – bajkowy kraj, rowerowy raj! Wyprawa na Kaszuby, to jak podróż do egzotycznego kraju – odrębna kultura, oryginalny język, wyjątkowa tradycja i barwny folklor. Przeniesiemy Was w bajkowy, kolorowy świat, który przemierzycie na rowerach z zapartym tchem. Czeka Was mnóstwo niezapomnianych widoków i wrażeń ze Szwajcarii Kaszubskiej, najwyższego szczytu Kaszub – Wieżycy, ze spływu kajakowego Radunią oraz nadmorskich terenów Zatoki Puckiej.

Jezioro Wdzydzkie

…. bądź pod namiot i z sakwami:

1-6.07 oraz 26-31.08 Mazury – cud natury! – Ahoj przygodo! Mazury z perspektywy siodełka rowerowego też są cudne. Zobaczcie z nami białe żagle na tle zachodzącego słońca, zanurzcie się w sosnowych lasach, wykąpcie w czystych jeziorach i zajrzyjcie tam, gdzie żeglarze docierają rzadko!

5-10.08 oraz 2-7.09 Podlasie i Suwalszczyzna szlakiem Green Velo pod namiot – nasza trasa wiedzie jednym z najpiękniejszych odcinków Szlaku Green Velo od Białegostoku po Suwałki przez Augustów. Poznacie Tykocin, Carską Drogę, którą spacerują łosie, Puszczę Augustowską i Wigierski Park Narodowy

łoś

15-20.07 oraz 19-24.08 Bory Tucholskie – wśród sosnowych lasów – zapraszamy na niezwykłą podróż do samego serca Borów Tucholskich. Zanurz się w zielone lasy trzech malowniczych parków krajobrazowych, podziwiaj piękne jeziora i wsłuchaj się w niczym nie zmącony szum lasów. To świetna wyprawa dla każdego, kto chce odpocząć od zgiełku miast i spędzić aktywnie czas w kojącym otoczeniu przyrody. 

A jeśli chcielibyście podróżować wyłączenie we własnym gronie – rodziny przyjaciół – -pamiętajcie, że w każdej chwili możecie zamówić wyprawę indywidulaną. Wówczas dostosowujemy ją wyłącznie do Waszych potrzeb: czas miejsce, zakres świadczeń.

Ahoj przygodo! Do zobaczenia na szlaku!


«