Czerwcowe Wyprawy RoweLove

Green Velo Roztocze

Witajcie,

Wiosna już w pełni. Mamy nadzieję, że aktywnie spędzacie każdą wolną chwilę. A jeśli wciąż macie niedosyt lub dopiero rozważacie podjęcie rowerowych wyzwań mamy dla Was pewną zachętę:

„A więc czytelniku i czytelniczko! Jeśli masz pieniądze, kupuj rower. Nie wyobrażaj sobie, że siedzi w nim diabeł, nie lękaj się trudów początkowej nauki, nie lekceważ go jako zabawkę, ale naucz się jeździć i wyjeżdżaj jak najszybciej i jak najdalej za miasto. W krótkim czasie zgrubieją Ci muskuły, odzyskasz apetyt i dobry humor, staniesz się człowiekiem zdrowym, dzielnym i podziękujesz niżej podpisanemu, że Cię tak gorliwie zachęcał”.

Bolesław Prus, Kurier Codzienny, 1891

Nic dodać, nic ująć! A więc hajda na „koń”! Aby Prusowi stało się zadość, zapraszamy na czerwcowe Wyprawy RoweLove. Zaplanujcie z nami kolejne weekendy, by krzepkości nabrać i przyjemności z jazdy. Nie lękajcie się trudów – my Wam pomożemy i ułatwimy organizację, tak abyście mogli czerpać przyjemność i satysfakcję z każdej wycieczki. Poznajcie nasz harmonogram najbliższych wyjazdów, bo już najwyższy czas na kolejne rowerowe przygody:

1-2.06 Ojcowski Park Narodowy i okolice Krakowa na rowerze – Niemal każda atrakcja na trasie wiąże się z jakąś legendą, która nadaje aury tajemniczości Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Zamki na Szlaku Orlich Gniazd, jaskinie pełne nietoperzy i fantazyjne ostańce skalne poza ich naturalnym pięknem, osnute w opowieści ludowe stają się jeszcze bardziej przyciągające. Poznajcie je z nami z perspektywy siodełka rowerowego! Choć mały, Ojcowski Park Narodowy kryje wiele atrakcji – akurat na weekend. Sprawdzimy też jak się jeździ Wiślaną Trasą Rowerową w Krakowie, by zajrzeć do Tyńca.

Kaplica Ojcowski Park Narodowy
Kaplica Na Wodzie w Ojcowskim Parku Narodowym

8-9.06 Siła i energia – Puszcza Kozienicka na rowerze – Skąd płynie ta moc? Z malowniczych szlaków Puszczy Kozienickiej, a szczególnie z Rezerwatu Królewskie Źródła położonego w samym sercu lasu. Ziemie te pamiętają również wydarzenia największej bitwy pancernej z okresu II wojny światowej, której historię poznacie w skansenie militarnym. Potężną siłę ma też elektrownia Kozienice, którą odwiedzicie podczas wyprawy. Poznajcie z nami niezwykłą Ziemię Kozienicką z perspektywy siodełka rowerowego.

Królewskie Źródła
Puszcza Kozienicka

15.06 Powitaj dzień wśród mazowieckich łąk  – wycieczka jednodniowa wśród sielskich krajobrazów wschodniego Mazowsza. Ruszymy wzdłuż leniwej, ach uroczej rzeki Liwiec, odwiedzimy Pałac Łochów oraz Zamek Liw. To także czas pożegnania lata a natura przybiera nową szatę kolorów. Widoki niezapomniane!

Liwiec
Liwiec

16.06 Rowerem do Kurpiów przez Puszczę Zieloną  – Zapraszamy na spotkanie z barwnym folklorem mieszkańców północnego Mazowsza – z Kurpiami. Jeśli chcesz poznać tradycyjny obrządek zaślubin na Kurpiach, ta wycieczka jest propozycją dla ciekawych dawnych tradycji. Weźmiemy udział w Kurpiowskim Weselu, a uczestnicy tej znanej regionalnej imprezy stają się jej prawdziwymi gośćmi. Skosztujesz kurpiowskich przysmaków, poznasz barwne tradycyjne stroje, rękodzieło i architekturę – wesele odbędzie się w skansenie. Taka okazja zdarza się tylko raz w roku!

Kurpiowskie Wesele – Kadzidło

20-23.06 W stronę słońca – na Roztocze! Szukasz pomysłu na spędzenie aktywnie długiego weekendu w Boże Ciało? Chcesz wypocząć aktywnie blisko natury? Nie masz towarzystwa na rower? Mamy dla Ciebie rozwiązanie gotowe! Wyrusz z nami tam, gdzie słońca w Polsce statystycznie jest najwięcej – ten kierunek to większa szansa na dobrą pogodę w długi weekend! Spędzisz czas w rodzinnej atmosferze cyklistów i poznasz perełki Zamojszczyzny. Hit naszych wypraw na długie weekendy. Mamy jeszcze wolne miejsca!

Green Velo – Józefów

29.06 Tajemnice rzeki Pilicy i uroki Zalewu SulejowskiegoJakie skarby skrywały wody Pilicy? Gdzie biją źródła przejrzystych wód? Skąd wzięła się w Sulejowie burgundzka architektura? Co ma piasek do szkła i gdzie schować pociąg? Jeśli ciekawi Cię świat i chcesz dowiedzieć się więcej o niepozornych okolicach Tomaszowa Mazowieckiego wyrusz z nami w niespieszną krajoznawczą podróż rowerem wzdłuż Zalewu Sulejowskiego i malowniczej rzeki Pilicy, by znaleźć rozwiązanie tych intrygujących zagadek.

Zalew Sulejowski

Przypominamy również o naszych wyprawach wakacyjnych
(7-9-dniowych). Jeśli wciąż brak Wam pomysłu na urlop, zapraszamy na niezapomniane przygody na rowerze. Możesz wybrać opcje komfortowe:

wyprawę Skarby Podlasia w terminie 21-28.07. Trasa wyprawy obejmuje jedne z najcenniejszych miejsc w regionie: Puszczę Knyszyńską i Białowieską, Białowieżę, Narwiański i Biebrzański Park Narodowy z całym dobrodziejstwem przyrodniczo-kulturowym. Z perspektywy roweru możesz być jeszcze bliższej natury i urokliwych zakątków, gdzie samochodem nie sposób dojechać. Wrażenia wzmacniamy komfortowymi noclegami w niebanalnych pensjonatach w pokojach 2-osobowych, tradycyjnymi smakami regionu oraz dodatkowymi atrakcjami: spływ Biebrzą i kąpiel w balii z widokiem na Narew. Trudno opisać całe bogactwo regionu w jednym akapicie, to trzeba po prostu zobaczyć i przeżyć!

Kaszuby – bajkowy kraj, rowerowy raj! Wyprawa na Kaszuby, to jak podróż do egzotycznego kraju – odrębna kultura, oryginalny język, wyjątkowa tradycja i barwny folklor. Przeniesiemy Was w bajkowy, kolorowy świat, który przemierzycie na rowerach z zapartym tchem. Czeka Was mnóstwo niezapomnianych widoków i wrażeń ze Szwajcarii Kaszubskiej, najwyższego szczytu Kaszub – Wieżycy, ze spływu kajakowego Radunią oraz nadmorskich terenów Zatoki Puckiej.

…. bądź pod namiot i z sakwami:

1-6.07 oraz 26-31.08 Mazury – cud natury! – Ahoj przygodo! Mazury z perspektywy siodełka rowerowego też są cudne. Zobaczcie z nami białe żagle na tle zachodzącego słońca, zanurzcie się w sosnowych lasach, wykąpcie w czystych jeziorach i zajrzyjcie tam, gdzie żeglarze docierają rzadko!

5-10.08 oraz 2-7.09 Podlasie i Suwalszczyzna szlakiem Green Velo pod namiot – nasza trasa wiedzie jednym z najpiękniejszych odcinków Szlaku Green Velo od Białegostoku po Suwałki przez Augustów. Poznacie Tykocin, Carską Drogę, którą spacerują łosie, Puszczę Augustowską i Wigierski Park Narodowy

15-20.07 oraz 19-24.08 Bory Tucholskie – wśród sosnowych lasów – zapraszamy na niezwykłą podróż do samego serca Borów Tucholskich. Zanurz się w zielone lasy trzech malowniczych parków krajobrazowych, podziwiaj piękne jeziora i wsłuchaj się w niczym nie zmącony szum lasów. To świetna wyprawa dla każdego, kto chce odpocząć od zgiełku miast i spędzić aktywnie czas w kojącym otoczeniu przyrody. 

Mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie!

Do zobaczenia na szlaku!


«