15 lat Polski w Unii Europejskiej

Witajcie,

zdradzę Wam pewną tajemnicę….

Otóż, kończyłam studia europejskie z nadzieją na karierę urzędnika w UE. Były ciekawe, wciągające nawet czasami. Interesowałam się rozwojem regionalnym, przede wszystkim myśląc co tu zrobić, by Polska dźwignęła się z lat zaniedbań. Pracę magisterską pisałam o regionach peryferyjnych, bo takim byliśmy. W funduszach europejskich upatrywałam swoją przyszłość – czy to w zakresie pozyskiwania, czy rozliczania, może programowania. I tak lata pracy mijały przy papierach, lecz mnie w głębi duszy zawsze gnało w świat. Marzyłam o podróżach, aktywności i ruchu ale w pracy.

I tak pewnego dnia, gdy przebierałam nogami pod biurkiem, narodziło się w mojej głowie połączenie niezwykłe. Skoro ze studiów wyniosłam wiedzę, jak wspierać, a z serca i z charakteru ruch pchał mnie naprzód, wymyśliłam (wreszcie), jak trzeba to wykorzystać. Widząc ogromny potencjał w naszych regionach, w naszej kulturze, w ludziach, których odwiedzałam na rowerze wpadłam na pomysł, że należy ich promować, pomagać im przyciągnąć ciekawych świata i otwartych ludzi. Widziałam mnóstwo fantastycznych pomysłów na prowadzenie z pasją i zaangażowaniem obiektów noclegowych, muzealnych, miejsc gdzie pielęgnuje się tradycję i przyrodę. Miejsc, które mają to „coś”, co budzi podziw. To trzeba pokazywać! Te miejsca trzeba odwiedzać, na rowerze oczywiście.

Tak narodził się pomysł na nasze Biuro Podróży Wyprawy RoweLove. I choć było jeszcze kilka innych czynników, które zaważyły o decyzji na realizację marzeń, to te były z pewnością niezwykle ważne. Pokazywać świat, który jest blisko nas i który pięknieje z każdym dniem. Wspierać tych, którzy mają energię i się nią dzielą. A często pomaga im w tym… szansa na rozwój dzięki funduszom pozyskanym z UE. Dobrze o tym wiem, bo się uczyłam, bo widziałam i podziwiam, jak Polska się zmieniła.

#15latPolskiwUE, to nie tylko niezwykły dorobek polityczno-gospodarczy, to także ogromna szansa, w znakomitej części wykorzystana, na rozwój infrastruktury turystycznej w wielu miejscach Polski. To setki kilometrów ścieżek rowerowych, ze sztandarowym i fantastycznym produktem – szlakiem rowerowym #GreenVelo, to rewitalizacja zabytków i ochrona cudownej przyrody. Możemy i powinniśmy być dumni z naszego dorobku i pracy włożonej w wykorzystanie funduszy.

Projekt Zwierzyńczyk

Na majówkę wybieramy się na #Roztocze, by cieszyć się jego pięknem i świętować sukcesy Polski, sukcesy regionów. Zobaczymy #Zamość i #Zwierzyniec, które również wypiękniały dzięki funduszom. Skorzystamy także ze szlaku Green Velo.

Kto nie zna, nie był lub chciałby wrócić, by zobaczyć Perłę Lubelszczyzny, mamy kolejną edycję w długi weekend czerwcowy w czasie święta Bożego Ciała oraz w długi weekend sierpniowy.

Szlak Green Velo, o którym pisaliśmy na początku roku, jako o pomyśle na większy projekt podróżniczy będziemu przemierzać także podczas innych naszych wypraw. Chcielibyśmy pokazać Wam magiczne Podlasie. Proponujemy dwie opcje: wygodną i komfortową wokół Białegostoku oraz przygodową – pod namiot z Białegostoku do Suwałk. Obie tygodniowe, obie w programie mają mnóstwo atrakcji i pięknych miejsc. Często powstałych lub odnowionych dzięki funduszom z UE.

Kładki na Narwi

Szlak Green Velo, o którym pisaliśmy na początku roku, jako o pomyśle na większy projekt podróżniczy będziemu przemierzać także podczas innych naszych wypraw. Chcielibyśmy pokazać Wam magiczne Podlasie. Proponujemy dwie opcje: wygodną i komfortową wokół Białegostoku oraz przygodową – pod namiot z Białegostoku do Suwałk. Obie tygodniowe, obie w programie mają mnóstwo atrakcji i pięknych miejsc. Często powstałych lub odnowionych dzięki funduszom z UE.

Szlak Green Velo to sztandarowy, choć oczywiście nie jedyny szlak rowerowy w Polsce powstały dzięki finansowaniu z środków europejskich. Jest ich o wiele, wiele więcej. Gdzie jeszcze Was zabieramy? W Dolinę Baryczy, nad Zalew Sulejowski, nad Liwiec i do Kazimierza nad Wisłę, do Puszczy Kozienickiej. Wszędzie tam i w każdym już regionie Polski możemy spotkać (może niezbyt piękne) tablice informujące nas o wsparciu. Ale liczy się efekt – jest dokąd jeździć, jest po czym jeździć i jest po co jeździć!

Kurpiowskie Wesele – impreza folklorystyczna

Biuro Podróży Wyprawy RoweLove powstało, by promować najpiękniejsze miejsca w Polsce. By komfortowo na rowerze przemierzać ją wszerz i wzdłuż.

Jestem dumna, że mogę w tym uczestniczyć i że dokładam swoją maleńką cegiełkę do promocji polskich produktów turystycznych, także wśród zagranicznych turystów. Mam nadzieję, że nasze wyprawy przyniosą Wam radość z podróżowania na rowerze w komfortowych warunkach, w fantastyczne miejsca w Polsce, że będziecie mogli podziwiać ją jeszcze piękniejszą!

Do zobaczenia na szlaku!

#wyprawyrowerowe #wycieczkirowerowe#zorganizowanawyjazdyrowerowe


«