Czas na rower! Do jazdy, gotowi, start!

Drogie Podróżniczki, Drodzy Podróżnicy,

Czy Wy też nie możecie doczekać się już prawdziwej wiosny? Kapryśna pogoda nie pozwoliła nam w tym roku wystartować zgodnie z planem. Jak już grupa była gotowa… spadł śnieg… bez komentarza… A Wy, skusiliście się już na pierwsze wycieczki?

A przyznać musimy, że nie mogliśmy się doczekać, by pochwalić się naszym nowym członkiem rowerowej rodziny! Z dumą więc już teraz przedstawiamy Wam naszą przyczepę do przewozu rowerów. Wygodna i szybka w pakowaniu, zabierze do 17 rowerów. Przewiezie także rowery elektryczne! Mamy nadzieję, że będzie nam i Wam wiernie i długo służyła. Na Facebooku zapytaliśmy o pomysły na imię dla naszej maszyny, lecz wciąż nie rozstrzygnęliśmy tego tematu. Macie jakieś ciekawe pomysły? Jak Wam się podobają propozycje: Bajka, czy Drezynka?

Za pasem Święta Wielkanocne, czas jedzenia i lenistwa, ale potem czas/marsz na rower! Trzeba przecież rozruszać się przed długim weekendem majowym! Jeśli chcecie nieco potrenować przed dłuższymi wyjazdami, mamy dla Was dwie propozycje na weekend po świętach:

23.04 Pętla Wzniesień Łódzkich – to wycieczka na start sezonu z wysokiego C! Podjazdy i zjazdy w centrum Polski również da się potrenować! W sam raz na rozgrzewkę przed majówką na Suwalszczyźnie!

Pętla Wzniesień Łódzkich

 

24.04 – Siła i energia – Puszcza Kozienicka na rowerze – to z kolei bardzo spokojna i sielska wycieczka po malowniczych lasach w okolicy Radomia, w sam raz na delikatny rozruch.

A zaraz potem już majówka! Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście dokąd wyruszycie zapraszamy Was na nasze dwa wyjazdy:

30.04 – 3.05. W stronę słońca – na Roztocze! to miejsce ma w sobie coś wyciszającego i uspakajającego. Kameralnie, bez tłumów, pośród lasów Puszczy Solskiej i Roztoczańskiego Parku Narodowego i przy akompaniamencie Szumów na Tanwi można kręcić bez końca. Jeśli potrzebujecie wytchnienia od biegu i zgiełku i miejsca gdzie czas płynie wolniej ta wycieczka jest właśnie dla Was. Łatwa i przyjemna, ze smakami Roztocza z pewnością pozwoli Wam aktywnie zrelaksować się w 4 dni. Uwaga na Wasze zgłoszenia czekamy już tylko do 19.04!Roztocze

 

30.04 – 3.05. Surowa, lecz czarująca – Suwalszczyzna na długi weekend nasza nowość,  miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki, ale dla tych czekających do ostatniej chwili mamy jeszcze 2 wolne miejsca (dla 2 Pań lub dla 2 Panów lub dla pary). Co Was czeka? Przede wszystkim dzika, piękna przyroda, malownicze krajobrazy na polodowcowe wzniesienia, czyste rzeki i przejrzyste jeziora, cisza i spokój. Czekają Was też rowerowe wyzwania – przygotujcie kondycję, bo jest gdzie się zmęczyć. A warto, by odwiedzić: Gołdap, mosty w Stańczykach, północny Trójstyk Granic, Suwalski Park Krajobrazowy i Wigierski Park Narodowy z malowniczo położonym nad Wigrami klasztorem pokamedulskim.

Suwalszczyzna

 

Po majówce zapraszamy Was jak zwykle na bliższe i dalsze wyjazdy weekendowe:

7.05. Cisza nad Bugiem – magia Podlasia – majestatyczna rzeka, dwa promy, sielskie drogi wśród pól i lasów, kameralny Drohiczyn i Mielnik oraz Święta Góra Grabarka – to kwintesencja tej wycieczki.

8.05. Renesans dla ducha i ciała – z Lublina nad Wisłę w jeden dzień – to nasza propozycja wycieczki po malowniczych lubelskich szlakach. Temat mówi sam za siebie – wyruszymy w poszukiwaniu odnowy ciała i ducha. Widoki uroczych renesansowych kamienic Lublina i Kazimierza nad Wisłą, połączony ze sprzyjającym sercom i płucom klimatem Nałęczowa, z pewnością odświeżą Wasze dusze.

13-14.05 Śladami Krzyżaków – poznaj Pojezierze Brodnickie i Iławskie – to wyprawa weekendowa po Mazurach Zachodnich, które śmiało mogą konkurować z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, jeśli chodzi o liczbę atrakcji i piękno przyrody. Tu jednak jest zdecydowanie mniej turystów, co sprzyja wypoczynkowi z dala od gwaru i tłumów.

21-22.05. Szlak Orlich Gniazd – magia skalnych formacji i legend – to trasa, która wprawdzie będzie wymagać od Was kondycji, ale Jura Krakowsko – Częstochowska jest warta wysiłku. Odwiedzimy oczywiście najważniejsze warownie zbudowane przez Kazimierza Wielkiego, w zamki w Mirowie, Bobolicach, Ogrodzieńcu i Pieskową Skałę. Obowiązkowym punktem programu w tych okolicach jest Ojcowski Park Narodowy z jego fantazyjnymi formacjami skalnymi i pysznym pstrągiem!

21-22.05 Skarby Podlasia – Narew i Tykocin na weekend – czeka Was niezapomniana przygoda, piękna Narew z ruchomymi kładkami, szlak Green Velo, Szlak Otwartych Okiennic, kameralny Tykocin oraz regeneracyjna wieczorna kąpiel w balii na świeżym powietrzu nad samą Narwią.

 

28-29.05 Zakochaj się w Dolinie Dolnej Wisły – to łatwa wycieczka na weekend. Wasze serca z skradnie królowa polskich rzek – Wisła i jej malownicza dolina. Wzdłuż niej ciągną się płaskie jak stół szlaki rowerowe prowadzące na ucztę dla ciała i ducha. Niczym ozdobna zastawa stołowa zachwyci Was urzekająca architektura Bydgoszczy, gotyckiego Torunia i miasta zakochanych – Chełmna.

4 – 5.06. Mazury – Cud Natury – zapraszamy na wyprawę od Reszla po Ruciane, wzdłuż najpiękniejszych jezior regionu, tych bardziej i mniej znanych. Odwiedzimy Reszel, Kętrzyn, Giżycko, Ryn, Mikołajki i Ruciane-Nida, przepłyniemy promem po jeziorze i będziecie nocować w ośrodku również nad jeziorem. A pomiędzy? Piękne sosnowe lasy, niezapomniane widoki i bezpieczne drogi o małym natężeniu ruchu samochodowego. Ten kierunek to MUST SEE każdego podróżnika rowerowego po Polsce!

4 – 5.06. Szczypta Toskanii na Ziemi Sandomierskiejzauroczy Was miasteczko pełne wielowiekowych zabytków i przepięknie położone na brzegu Wisły, oczarują widoki winnic i sadów na łagodnych żyznych wzgórzach, a na koniec rozleniwi wieczór na łodzi sunącej po Wiśle i wciągnie integracja przy ognisku. Weekendowa wyprawa Szczypta Toskanii na Ziemi Sandomierskiej to także okazja by podziwiać potężny Zamek Krzyżtopór oraz delikatną porcelanę z Ćmielowa.

A jeśli wciąż szukacie pomysłu na dłuższe wakacje na rowerze, przypominamy o naszych tygodniowych wyjazdach:

26.06. – 3.07. Architektura drewniana u podnóża gór – wyprawa szlakiem Velo DunajecNiezmiennie urzeka nas i naszych Uczestników widok Tatr i Pienin na horyzoncie, tradycyjna zabudowa uzdrowisk takich jak Szczawnica, Krynica Zdrój, czy drewnianych cerkwi w Beskidach. Ta wyprawa się nie nudzi! W tym roku zmodyfikowaliśmy ją dodatkowo o ostatnie dwa dni. Zamiast kończyć wycieczkę w Krakowie, pomkniemy niemal do samego ujścia Dunajca do Wisły. Przedostatniego dnia zaplanowaliśmy wizytę w jednej z podtarnowskich winnic z degustacją wina i zwiedzanie Tarnowa. Ostatniego dnia odwiedzicie zaś malowaną wieś Zalipie – od przewodnika dowiecie się skąd ten zwyczaj się wziął i skosztujecie lokalnych smaków. Naszym zdaniem Szlak Velo Dunajec to najpiękniejszy i najbardziej malowniczy szlak rowerowy w Polsce!

23 – 30.07. Kaszuby – bajkowy kraj, rowerowy raj – to wakacyjna wyprawa dla osób z dobrą kondycją (średniozaawansowanych podróżników). Drogę na Kaszuby obraliśmy przez Bory Tucholskie. Warto się tu zatrzymać na kilka dni.  Długie leśne dukty, ukryte wśród drzew jeziora i torfowiska, to jakby przedsionek wprowadzający w niezwykły klimat Kaszub. Przepiękne malownicze szlaki Marszruty Kaszubskiej i Szwajcarii Kaszubskiej zaoferują Wam ciszę i bliskość przyrody, liczne okazje do kąpieli w jeziorach i odrobiny lenistwa na plażach. Nie jest to jednak wyprawa dla lubiących długo leżeć. Liczne wzniesienia wycisną z Was trochę potu, a w nagrodę otrzymacie niezapomniane widoki. W czasie wyprawy poznacie z nami również tradycje kaszubskie, regionalne smaki.

Szczyt Wieżyca

 

21 – 28.08. Na spotkanie z Liczyrzepą – poznaj Karkonosze na rowerze – wyjazd ma charakter stacjonarny – to się naprawdę dobrze sprawdziło – codzienna zmiana lokalizacji noclegu przy tak intensywnym programie chyba wykończyłaby nas do cna. Będziemy zatem nocować w jednym miejscu i codziennie wyruszać w innym kierunku. Urzekająca Kotlina Jeleniogórska i jej otoczenie ma naprawdę do zaoferowania dziesiątki kilometrów szlaków rowerowych. Będzie czas na zwiedzanie pięknych rezydencji w Dolinie Pałaców i Ogrodów, podziwianie zapierających dech w piersi widoków z grani Gór Izerskich oraz Rudaw Janowickich, czy w Dolinie Bobru. Znajdzie się również czas na relaks w Termach Cieplickich oraz w hotelowym basenie i saunie. Wyjazd zaplanowaliśmy na koniec wakacji, tak abyście zdążyli zbudować kondycję – trasy są przeznaczone dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych – lubiących wyzwania i posiadających podstawy jazdy MTB.

21 – 28.08. Szlakiem Green Velo z Przemyśla do Zamościa – lista rezerwowa – Najłatwiejsza – dla osób, które chcą cieszyć się spokojną jazdą oraz popołudniowym relaksem – wiedzie szlakiem Green Velo z Przemyśla do Zamościa. Odwiedzicie liczne zabytkowe cerkwie i poznacie sielskie Roztocze, przemierzycie malownicze lasy Puszczy Solskiej i Roztoczańskiego Parku Narodowego. Podróż po wschodnich rubieżach kraju z pewnością będzie ciekawą przygodą!

Szukacie innego terminu lub innej wyprawy? Zajrzyjcie koniecznie do naszego Kalendarza wyjazdów na 2022 rok.

Jeśli chcecie podglądać na co dzień nasze poczynania,  śledźcie koniecznie nasz profil na Facebooku – tam na bieżąco wrzucamy nasze newsy!

Tymczasem życzymy Wam spokojnych, ciepłych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, niezbyt mokrego dyngusa i duuuużo ruchu!

 

Do zobaczenia na szlaku – jak najszybciej!

Wyprawy RoweLove


«