Szczypta Toskanii na Ziemi Sandomierskiej

Sandomierz

Łagodne wzgórza pełne owocowych sadów i winnic, ujmujące widoki na Wisłę z Gór Pieprzowych oraz wąskie uliczki starego Sandomierza przeniosą Was w krainę łudząco przypominającą toskańskie pejzaże. Średniowieczne i renesansowe zabytki przeplatają się tu z przyjemną dla oka i duszy przyrodą. Odkryjcie z historię słynnej porcelany z Ćmielowa, zanurzcie się  w wąwozy lessowe, popłyńcie o zachodzie słońca łodzią na wyspę, usiądźcie przy ognisku i cieszcie się każdą chwilą tej wyprawy.

Skosztujcie z nami Ziemi Sandomierskiej!

 

Trudność trasy: średnia – Ziemia Sandomierska jest regionem jest terenem wyżynnym i pofałdowanym, liczne krótkie przewyższenia, na trasie przeważa nawierzchnia asfaltowa, szutrowa, rzadziej drogi gruntowe. Dzienny dystans: 55-65 km, całkowity dystans ok. 120 km. Trasa wymaga dobrej kondycji oraz rowerów trekkingowych, crossowych lub górskich;

 

Atrakcje na naszej trasie:

Zamek Krzyżtopór – ta imponująca budowla, której nie sposób ominąć na świętokrzyskich szlakach, została wzniesiona w połowie XVII wieku przez Wawrzyńca Sensea. Zanim zbudowano Wersal był największą rezydencją pałacową w Europie. Jego fundator – wojewoda sandomierski Krzysztof Ossoliński – w swym rozmachu otoczył zespół pałacowy pięcioboczną bastionową fortecą. Co więcej, budowla miała odpowiadać kalendarzowi: tyle okien co dni w roku, tyle komnat ile tygodni, tyle wielkich sal ile miesięcy a na koniec liczba baszt miała odpowiadać porom roku.

Szlak Green Velo – do Sandomierza doprowadzi nas jeden z najpopularniejszych szlaków Polski wschodniej.

Sandomierz – atrakcji tu nie brakuje, można spędzić Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi w Sandomierzuspokojnie w tym klimatycznym miasteczku cały weekend. Historia miasta sięga bowiem początku polskiej państwowości. My skupimy się na najważniejszych obiektach: Zamku Królewskim, Bramie Opatowskiej, rynku, Katedrze pw. NMP oraz Domu Jana Długosza. Sprawdzimy też, czy po pierwszym dniu rowerowych zmagań z terenem zmieścimy się w uchu igielnym i podziwiać będziemy malowniczy Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi.

Góry Pieprzowe – to najstarsze pasmo Gór Świętokrzyskich położone 4 km od Sandomierza pochodzące sprzed 500 mln lat. Ich zbocza na stromo opadają do Wisły dając malowniczy widok na okolicę i stolicę regionu. Nazwa pochodzi prawdopodobnie od szarego koloru skał, które upodobała sobie roślinność stepowa, głóg i dzikie róże.

Podczas wyprawy będzie również okazja, aby zobaczyć Sandomierz z perspektywy rzeki podczas wieczornego spływu łodziami po Wiśle. Podczas rzecznej podróży zatrzymamy się na wyspie, by rozpalić ognisko i skosztować lokalnego wina.

Szlak winnic – skoro już o winie mowa to odwiedzimy również jedną z licznych winnic w Dolinie rzeki Opatówki, by dowiedzieć się ciekawostek o uprawie winorośli i skosztować ich owoców podczas degustacji. We wrześniowym terminie przy dobrej pogodzie być może trafimy na zbiory.

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie –  zobaczycie na żywo jak powstaje porcelana, poznacie historię fabryki oglądając między innymi film w dawnym piecu, poznacie „arystokrację” pośród porcelan i dowiecie się czym różni się ceramika od porcelany. Będzie można również zobaczyć wystawę starej porcelany. A to wszystko odkryjecie w słynnej fabryce porcelany której historia sięga 1790 r.

 

Świadczenia w cenie:

Noclegi – zaplanowaliśmy dla Was 1 nocleg w pensjonacie nieopodal brzegów Wisły w pokojach dwuosobowych z łazienkami 

Wyżywienie – 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, obiad na zakończenie wycieczki;

Spływ łodziami po Wiśle do Sandomierza z wieczornym ogniskiem na wyspie (przy dobrej pogodzie);

Zwiedzanie winnicy i degustacja lokalnego wina

Transport z i do Warszawy z rowerami na przyczepie;

Asekurację samochodową na trasie oraz transport bagaży;

Opiekę pilota

Ubezpieczenie NNW, OC, rowerów

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

  • dodatkowych posiłków na trasie,
  • biletów wstępu do odwiedzanych obiektów

 

Zapraszamy serdecznie!

Termin (2 dni):

20-21.06.2020 LISTA REZERWOWA
19-20.09.2020

Cena:

480 zł

Dopłata do pokoju 1 – os. 110 zł za całą wyprawę

Wynajęcie roweru 120 zł na całą wyprawę

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.


« | »