Oswajamy strachy – wyprawa rowerowa w dobie pandemii

Rodzinne wyprawy rowerowe

Drodzy Podróżnicy i Podróżniczki,

Mamy nadzieję, że pomimo pandemii nie zrezygnowaliście z aktywności na świeżym powietrzu i utrzymujcie Wasze ciała w dobrej kondycji i zdrowiu. Pomijając to, że jest ona dobra dla budowania odporności, z pewnością też zaspokaja naturalną psychiczną potrzebę ruchu i odreagowania stresu w tym trudnym dla wszystkich czasie. „Przymusowe” zamknięcie w domu wszak jeszcze bardziej wzmaga potrzebę wyjścia i złapania powietrza oraz dystansu do rzeczywistości. Indywidualne wyjścia na spacer, bieganie, bądź rower z pewnością zaspakajają choć w minimalnym stopniu potrzebę relaksu i ruchu. Dlatego gorąco Was zachęcamy do takich aktywności.

Choć w tej chwili nie możemy jeszcze ruszyć z naszymi wyprawami grupowymi ze względu na zakaz gromadzenia się, to wiedząc że hotele, obiekty noclegowe oraz muzea będą otwarte od 4 maja gorąco Was zachęcamy do wyjazdów indywidualnych – na zamówienie. Rodziny, czy osoby mieszkające razem, będąc pewnymi, że są bezpieczne w swoim towarzystwie mogą zamówić u nas podróż rowerową dopasowaną do ich potrzeb. Zapewnimy Wam wówczas:

 • transport z rowerami na start wyprawy i po jej zakończeniu – bezpiecznym, ozonowanym busem, jeśli potrzebujecie dojazdu,
 • transfer bagaży z hotelu do hotelu,
 • nocleg – w sprawdzonych hotelach i pensjonatach, zapewniających rygory sanitarne,
 • atrakcyjną trasę – wybierzecie ją sami lub my pomożemy Wam w wyborze,
 • materiały informacyjne o trasie – co warto zwiedzić, którędy bezpiecznie pojechać. Otrzymacie mapy, wraz ze śladami gps i przewodnikiem po najciekawszych miejscach
 • ubezpieczenie NNW, OC oraz rowerów,
 • możecie również wypożyczyć u nas rowery, również elektryczne, a także urządzenia GPS z wgranymi trasami.

Dokąd możemy zorganizować Wam wyprawę?

W zakładce wyprawy na zamówienie znajdziecie naszą stałą ofertę. Polecamy Wam przede wszystkim wyjazdy tygodniowe – gotowe propozycje:

Pamiętajcie, że nie jest to zamknięty wypraw, a wszystkie wyjazdy które mamy w ofercie, możemy realizować (niektóre wyceniamy na konkretne zapytania). Jeśli macie szczegółowe pytania bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu (najchętniej najpierw telefonicznego) – z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania i dopasujemy ofertę do Waszych potrzeb! Jeśli znajdziecie czas na planowanie podczas majówki, również możecie śmiało do nas dzwonić!

Prom Popielno

Zachęcamy Was gorąco: nie rezygnujcie z wakacji, wyruszcie po pięknej Polsce na rowerach i cieszcie się wolnością, pomimo pewnych utrudnień. Podczas pandemii da się
(i trzeba) funkcjonować
, wystarczy odpowiedzialnie i bezpiecznie traktować siebie oraz otoczenie. To znaczy jak?

 • zachować odstępy min. 2 m z osobami nie mieszkającymi z Wami na co dzień,
 • zachować wzmocnione rygory higieny, często myć i dezynfekować ręce oraz rzeczy dotykane przez osoby trzecie,
 • w miejscach publicznych, poza lasami należy mieć zakrycie twarzy. Nie musi to być szczelna maseczka, wystarczy lekki szal lub przewiewny buff (komin na szyję),
 • stosować się do ograniczeń w sklepach i innych miejscach usługowych
 • unikać zgromadzeń,

Te zabiegi być może utrudniają nieco codzienne życie, lecz dzięki nim nie skazujecie się na pełną izolację i pozwolą Wam cieszyć się podróżą pomimo pewnych ograniczeń. Jeśli więc będziemy zachowywać się odpowiedzialnie możemy zminimalizować niebezpieczeństwo zakażenia.

Jeśli jednak czekacie na wspólne wyjazdy grupowe, to na chwilę obecną szukamy rozwiązań, aby móc Was bezpiecznie zabrać na takie wyjazdy. Wyprawy, jakie znacie na razie wstrzymaliśmy na razie do połowy maja. Niestety najtrudniejszy „do przeskoczenia” jest wspólny transport w kontekście zgromadzeń, który stanowi o komforcie naszej wspólnej podróży.

Być może też wkrótce nadejdzie informacja z Ministerstwa Turystyki, że wyjazdy będą mogły być realizowane. I na to liczymy najbardziej. Wierzymy, że czerwiec i wakacje nie są jeszcze stracone, dlatego zachęcamy Was również do zapisywania się na nasze tradycyjne wyjazdy grupowe. Również nam pozwoli to przetrwać ten trudny czas.

Oto aktualizacja naszych wypraw (znajdziecie je również w naszym kalendarzu), na które mamy jeszcze wolne miejsca:

Mamy nadzieję, że przebrniemy jak najszybciej przez ten trudny dla wszystkich czas przede wszystkim bezpieczni i zdrowi, by wkrótce znów spotkać się na rowerowych szlakach! Pamiętajcie, że również możecie na nas liczyć w zakresie wyjazdów indywidualnych!

 

Życzymy Wam zdrowia oraz udanej, pogodnej i bezpiecznej majówki!


«