Letni sezon rowerowy czas zacząć!

Drogie Podróżniczki, Drodzy Podróżnicy!

Czy nie sądzicie, że to już najwyższa pora wsiąść na rower i ruszyć na weekendowe wycieczki? A może macie takie już za sobą? Pogoda od marca płata nam figle i trudno coś zaplanować, ale mamy nadzieję, że to już koniec takiej huśtawki! Przed nami koniec kwietnia i… dłuuuugi weekend! W tym roku jest naprawdę całkiem imponujący 🙂 Czeka Was 5 dni niezapomnianych rowerowych przygód. Macie już zaplanowany ten czas?

Jeśli wciąż jeszcze nie zdecydowaliście się na wyjazd, to mamy dla Was jeszcze 2 wolne miejsca na wyjazd: Uroki Hany – okolice Ołomuńca na rowerze. To nasz nowy kierunek, a na szlaku czeka nas sporo atrakcji: liczne zamki, ciekawa architektura i sporo przyrody wzdłuż rzek Morawy i Beczwy. Trasa jest łatwa, bo wiedzie wzdłuż rzek, a tym samym również malownicza. Odwiedzimy też ciekawy skansen w Rożnowie i objedziemy Zalew Bysticka położony malowniczo wśród gór.

Zanim jednak wyruszymy na południe, mamy propozycję rozgrzewki na 27.04. podczas jednodniowej wycieczki: Mazowiecki klasyk – śladami F. Chopina i Puszcza Kampinoska z ogniskiem. Odwiedzimy miejsca, gdzie bywał nasz kompozytor: Sanniki, Brochów i Żelazową Wolę. Wycieczkę zakończymy ogniskiem w Puszczy Kampinoskiej.

A po majówce… czas już się rozkręcić na dobre – zapraszamy na wyjazdy weekendowe:

17 – 19.05. Velo Dunajec i Velo Czorsztyn na weekend – kto nie był, koniecznie musi to przeżyć – niezapomniane widoki na Tatry, Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki. Ponieważ szlak wiedzie w większości wzdłuż rzeki  i po asfaltach – nie jest on trudny, a widoki na góry i atrakcje po drodze zapewniają niezapomniane wrażenia!

18 – 19.05 Żelazny Szlak Rowerowy i Olza – to również nowy kierunek w naszej ofercie! Proponujemy Wam wyjątkową podróż wzdłuż naszej południowej granicy po Śląsku. Poznacie z nami piękny Cieszyn, Karwinę i Jastrzębie Zdrój dzięki wygodnym drogom wiodącym wzdłuż rzeki Olzy i po nasypach dawnych linii kolejowych. Dzięki temu szlak również jest łatwy i przyjemny, w sam raz na rozpoczęcie letniego sezonu rowerowego!

15 – 16.06. Łynostradą przez Warmięzapraszamy w malowniczą podróż po warmińskich szlakach wzdłuż rzeki Łyny. Urozmaicone tereny leśne i liczne zagubione w głuszy jeziora to idealna sceneria do przeżycia wspólnej rowerowej przygody z dala od miejskiego zgiełku. Na szlaku nie zabraknie również atrakcji i zabytków. Odwiedzicie Olsztyn i Lidzbark Warmiński – obecną i dawną stolicę regionu. Poznacie tradycyjną zabudowę warmińską, malownicze wioski i kapliczki. A wisienką na torcie będzie wizyta w skansenie w Olsztynku.

15 – 16.06. Skarby Podlasia – rowerem z Supraśla do Białowieży – wyruszcie z nami na spotkanie z naturą, kulturą i historią Podlasia. Ich barwna mozaika wciąga niczym wir rzek, które płyną przez tę piękną krainę. Ta wyprawa działa jak wehikuł czasu – przeniesie Cię do XIX-wiecznej krainy drewnianych wsi i kolorowych cerkwi związanych z prawosławną tradycją. Do dziś w Białowieży można też podziwiać Zespół Pałacowo – Parkowy związany z polowaniami carskimi, piękną stacyjkę kolejową i niezwykły, porcelanowy ikonostas w Cerkwi św. Mikołaja. Przeniesiemy Cię na dwóch kółkach w głąb Puszczy Białowieskiej, a także historii i tradycji wielu kultur, które razem obcują tu od stuleci.

Jeśli macie już plany na majówkę, to na długi weekend w Boże Ciało zapraszamy Was gorąco na wyjazdy:

26.05 – 2.06 Rowerem zWINNIE przez Morawy – to wydłużona wersja weekendu, ale zdecydowanie warta dodatkowego urlopu! Kierunek ten jest u nas nowy, ale wiemy, że bardzo lubiany wśród koneserów rowerowo – winnych wrażeń 🙂. Będziemy kręcić pośród malowniczych wzgórz i winnic na Południowych Morawach. Odwiedzimy liczne zabytki, a najcenniejsze z nich to Zespół Pałacowo – Parkowy w Valticach i Lednicach, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNSESCO. Szlak wyznaczy nam rzeka Morawa oraz Kanał Beczwa. Obowiązkowo zajrzymy też do Mikulowa i nad Zalew Nove Młyny położony u stóp wzgórz Palavy. Wieczorami czeka Was integracja w niejednej winnicy oraz degustacja wliczona w cenę wyprawy! Na trasie odwiedzimy również urzekający skansen w Strażnicy, związany z produkcją wina w Czechach. Jeśli ten termin Wam nie za bardzo pasuje, planujemy również powtórzyć tę wyprawę w terminie: 23-30.06.2024 z Wrocławia!

Jeśli nie możecie skusić się na tak długi wyjazd, zapraszamy serdecznie jeszcze na 2 kierunki również w ten długi weekend:

30.05 – 2.06. Wodnym szlakiem – Kanał Elbląski i Zalew Wiślany – to bardzo lubiany u nas kierunek, świetny na przedłużony weekend. Wiedzie wzdłuż różnych szlaków wodnych północno-centralnej Polski – Kanału Elbląskiego oraz niemal dookoła Zalewu Wiślanego. Swoim zasięgiem obejmuje północny odcinek szlaku Green Velo od Fromborka do Elbląga oraz bardzo malowniczy szlak R-10 wzdłuż Mierzei Wiślanej. Poza pięknymi krajobrazami na trasie czeka Was mnóstwo atrakcji i zabytków: Kanał Elbląski ze statkami sunącymi po trawie, bardzo ciekawe Muzeum Medycyny we Fromborku wraz z Zamkiem, w którym mieszkał Mikołaj Kopernik, wyjątkowe domy i smaki, które pozostawili po sobie mennonici oraz imponujący Zamek w Malborku. Trasa nie jest trudna – teren w większości jest płaski, a dystanse nie dłuższe niż 60 km.

30.05 – 2.06.2024 Szlakiem wokół Tatr – jeśli cieszą Was widoki majestatycznych szczytów i marzy Wam się wyprawa z codziennym widokiem na góry, która nie będzie wymagała umiejętności technicznych, to zapraszamy na kultowy szlak rowerowy wokół Tatr, oferujący nie tylko obłędne widoki, ale także ciekawe miejsca związane z kulturą i tradycją regionu Podhala, Orawy i Spiszu. Aby móc w pełni cieszyć się podróżą, wybraliśmy dla Was najłatwiejszą, szosową wersję trasy, prowadzącą najszerszym łukiem wokół Tatr. Widoki na szlaku warte są włożonego wysiłku, a jeśli widoków brak z powodu pochmurnej pogody? Satysfakcja z pokonania podjazdów murowana!

Na długi weekend sierpniowy zaplanowaliśmy dla Was natomiast wspomniane już wcześniej wyjazdy:

15-18.08.2024 Uroki Hany – okolice Ołomuńca na rowerze, Czechy – uwaga wyjazd tylko z Poznania i Wrocławia!

15-18.08.2024 Szlakiem wokół Tatr

Jeśli marzą Wam się dłuższe rowerowe wakacje mamy jeszcze miejsca na:

23 – 30.06.2024 Mazury – Cud Natury – na nasze rodzime piękne jeziora warto poświęcić więcej wakacyjnego czasu. Wprawdzie cały tydzień śpimy w jednym miejscu, co może być również wygodną zaletą, to nasze trasy wyznaczyliśmy od Mrągowa po Mazury Garbate na wschodzie i od Kętrzyna po Puszczę Piską na południu, czyli w zasadzie odwiedzicie z nami  niemal cały obszar Mazur! Zajrzymy do bardziej i mniej znanych wiosek żeglarskich, odwiedzimy zamki krzyżackie a także w większości przejedziemy Mazurską Pętlę Rowerową. Będzie też dzień odpoczynku dla nóg, by wzmocnić ciało i ducha na najpiękniejszym szlaku kajakowym w Polsce po rzece Krutyni!

22-29.09.2024 Rowerem wzdłuż Łaby z Pragi do Dreznaza naszą południową granicą wiedzie również piękna trasa wzdłuż Łaby. Czeski i saksoński kraj okraszony jest winnicami i urzekającymi widokami oraz zabytkami. To romantyczna podróż nad Wełtawą i Łabą pośród bogatej architektury Pragi i Drezna, spektakularnych widoków na tzw. Czeską i Saksońską Szwajcarię, warownych, średniowiecznych zamków i barokowych pałaców i ogrodów z czasów króla Augusta II Mocnego! Szlak prowadzi wzdłuż rzeki, więc podjazdów będzie niezbyt dużo, może tylko po to by się wspiąć do najciekawszych miejsc na trasie i złapać szerszą perspektywę na okolicę.

Mamy nadzieję, że w naszej ofercie każda i każdy z Was znajdzie dla siebie wymarzoną wyprawę rowerową!

Do zobaczenia na szlaku!

Wyprawy RoweLove

 


«