Wiosna, ach to Ty!

Witajcie,

Nareszcie nadeszła, ta prawdziwa, wyczekana, astronomiczna i kalendarzowa! Choć jeszcze subtelna i nieśmiała, tym bardziej kusi: pierwszymi kwiatami, promieniami słonecznymi i dłuższym dniem. Nie dajcie się długo namawiać i wyjdźcie jej na spotkanie, zaproście ją na wycieczkę, koniecznie rowerową! Koniecznie z nami!

Oto 6 korzyści, dlaczego warto z nami wyruszyć na wyprawę:

  • Możecie poznać ludzi, którzy tak jak Wy lubią spędzać aktywnie czas na szlaku rowerowym. Nie macie towarzystwa na rower? Nie możecie zgrać terminów ze swoimi znajomymi? A może właśnie wraz z przyjaciółmi pragniecie przeżyć wakacyjną przygodę? My zbierzemy dla Was grupę.
  • Przygotujemy dla Was ciekawą trasę. W kontakcie z naturą i kulturą przemierzycie z nami Pensjonat Zaboreknajpiękniejsze zakątki Polski. W programie naszych wypraw zawsze znajdziesz wiele atrakcyjnych miejsc.
  • Wybieramy tylko komfortowe miejsca noclegowe. Po aktywnym dniu wypoczniecie w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych tworzonych z pasją i zaangażowaniem przez ich gospodarzy.
  • Podczas naszych wypraw  skosztujecie dań regionalnej kuchni, często również autorskiej. Na dłuższych wyprawach zapewniamy śniadania i obiadokolacje, a wycieczki jednodniowe kończymy wspólnym obiadem. W menu znajdą się lokalne przysmaki, które ucieszą Wasze podniebienie.
  • Nie musicie również martwić się o transport na wycieczkę i z powrotem. Nasz bus zabierze Was z rowerem i bagażem. Co więcej, podczas wyprawy jedziecie bez obciążenia, a Twoje rzeczy podróżują za Tobą samochodem.
  • Podczas wyprawy możecie czuć się bezpiecznie. Nasz samochód asekuracyjny będzie podążał za grupą i w każdej chwili możecie skorzystać z jego wsparcia. Ponadto, na czas wycieczki jesteście ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej.

 

Start wycieczki rowerowej

Mamy nadzieję, że te korzyści zachęcą Was do wzięcia udziału w naszych kolejnych wyprawach. Zbliżają się letnie dni, poznajcie nasz harmonogram i wybierzcie wycieczkę dla siebie:

Nasz wiosenny rozkład jazdy to przede wszystkim wycieczki w weekendy, jedno- i dwudniowe oraz oczywiście długie weekendy, tak aby dłuższy urlop móc zaplanować na lato. Dokąd zatem możecie z nami wyruszyć i kiedy?

Oto nasz program wypraw i wycieczek rowerowych na najbliższe 3 miesiące:

14.04 Rowerem do Kurpiów przez Puszczę Zieloną  w Niedzielę Palmową – jednodniowa wycieczka niezmiennie cieszy zainteresowaniem i nic dziwnego! Tradycja robienia wielometrowych palm wielkanocnych i konkurs na najpiękniejszą z nich przyciąga turystów z całej Polski. Poza tym można obejrzeć ludowe stroje z tego regionu Polski i oczywiście posmakować specjałów kurpiowskich. Na rowerze też będziemy jeździć, dystans ok. 60 km, nawierzchnia asfaltowa, w większości płasko. Wypełniamy już dużego 18-osobowego busa!

Niedziela Palmowa na Kurpiach

1-5.05 W stronę słońca – na Roztocze! Majówka na Roztoczu to już u nas tradycja, a pogoda jeszcze nas nie zawiodła. Jeśli chcielibyście być pewni, że deszcz nie będzie lał przez 5 dni, to warto wybrać takie miejsce, gdzie statystycznie w Polsce słonecznych dni w roku jest najwięcej. To właśnie Perła Lubelszczyzny – sielski region, gdzie blisko natury: bukowych lasów, wąwozów lessowych i wodospadów możesz ukoić swe zmysły. Twoje oczy ucieszy też dawna architektura Zwierzyńca i Zamościa. Trasy nie są długie ani trudne (30-50 km), by cieszyć się zwiedzaniem i malowniczym krajobrazem, zwłaszcza o tej porze roku, gdy kwiaty na łąkach tworzą wielohektarowe kobierce. Tu z pewnością nabierzecie sił i odpoczniecie. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc!

11.05 Uzdrawiająca moc przyrody – Nałęczów – Kazimierz – Puławy – to wycieczka jednodniowa przez lessowe wąwozy do malowniczych miasteczek południowego Mazowsza. Z przyjemnością zadbamy o Wasze dobre samopoczucie zabierając Was do znanego uzdrowiska w Nałęczowie, Kazimierza nad Wisłą i Puławach. Nie zabraknie urzekających widoków, dawnej architektury i sprzyjającego zdrowiu odpowiedniego mikroklimatu.

Kazimierz Dolny

18-19.05 Skarby Podlasia na weekend – choć tylko to dwa dni, z pewnością zobaczycie jedne z najcenniejszych miejsc tego magicznego regionu. Podążymy wzdłuż pięknej rzeki Narwi by odwiedzić pustelnię prawosławnego mnicha położną na bagnach, zobaczyć malownicze cerkwie i barwną architekturę wiejską, zrelaksować się wieczorem w balii z widokiem na rzekę, przemierzyć kładki na bagnach, a na koniec zawitać do uroczego Tykocina. Będzie też okazja by podziwiać żubry, poznać zwyczaje bocianów w ich wiosce i posilić się solidnie w przydrożnej karczmie. To wszystko w jeden weekend!

25-26.05 Dolina Baryczy – blisko przyrody  – jeśli szukacie spokoju i kojącej bliskości dzikiej przyrody z dala od zgiełku miast i kurortów, to ta wyprawa jest specjalnie dla Was! Proponujemy Wam weekendową trasę z kategorii podróży typowo przyrodniczych. Choć zabytków nie zabraknie, to pierwsze skrzypce grają tu malownicze scenerie rzeki Baryczy i licznych stawów hodowlanych – ostoja dla około 270 gatunków ptaków. Będzie więc okazja do podglądania i usłyszenia wielu gatunków skrzydlatych wędrowców. Dolina Baryczy ma także wielowiekową tradycję rybołówstwa. Obowiązkowym punktem programu jest tu skosztowanie doskonale przyrządzonych karpi milickich, wpisanych na listę produktów regionalnych.

Dolina Baryczy
Szlak karpia

1-2.06 Jura Krakowsko – Częstochowska – magia skalnych formacji i legend – dzięki powiększeniu naszego teamu w tym roku mamy dla Was nowe propozycje i nogi do pilotowania. Nasz nowy, lecz sprawdzony już pilot Daniel poprowadzi wyprawę po jednym z najbardziej pożądanych przez rowerzystów tras – szlak Orlich Gniazd. Będzie to jednak wersja najłatwiejsza z całego , bo obejmująca odcinek ok. 100 km na północ od Krakowa, do którego również zawitamy. Na tej wyprawie poznacie przede wszystkim Ojcowski Park Narodowy i związane z nim legendy.

8-9.06 Siła i energia – Puszcza Kozienicka na rowerze – wyprawa, która wystartowała ostatniej jesieni i od razu zyskała duże zainteresowanie, wypełniając naszego busa po brzegi. Podczas tej wyprawy odwiedzicie malownicze szlaki Puszczy Kozienickiej, gdzie na szczególną uwagę zasługuje Rezerwatu Królewskie Źródła odwiedzicie też miejsce największej bitwy pancernej z okresu II wojny światowej, a jej historię której historię poznacie w skansenie militarnym. Potężną siłę ma też elektrownia Kozinice, którą będziecie podziwiać podczas wyprawy.

Królewskie Źródła
Puszcza Kozienicka

15.06 Powitaj dzień wśród mazowieckich łąk – wycieczka jednodniowa wśród sielskich krajobrazów wschodniego Mazowsza. Ruszymy wzdłuż leniwej, ach uroczej rzeki Liwiec, odwiedzimy Pałac Łochów oraz Zamek Liw. To także czas pożegnania lata a natura przybiera nową szatę kolorów. Widoki niezapomniane!

20-23.06 W stronę słońca – na Roztocze! – Boże Ciało – zapraszamy na kolejny długi weekend na Roztoczu! Dobra pogoda i kąpiele w zalewach oraz rzekach murowane!

29.06 Tajemnice rzeki Pilicy i uroki Zalewu Sulejowskiego – jakie skarby skrywały wody Pilicy? Gdzie biją źródła przejrzystych wód? Skąd wzięła się w Sulejowie burgundzka architektura? Co ma piasek do szkła i gdzie schować pociąg? Jeśli ciekawi Cię świat i chcesz dowiedzieć się więcej o niepozornych okolicach Tomaszowa Mazowieckiego wyrusz z nami w niespieszną krajoznawczą podróż rowerem wzdłuż Zalewu Sulejowskiego i malowniczej rzeki Pilicy, by znaleźć rozwiązanie tych intrygujących zagadek.

Bunkier w Konewce

O wyprawach wakacyjnych pisać będziemy niebawem, abyście nie dostali zawrotu głowy od ilości wymienianych dat. Pamiętajcie również o tym, że jeśli macie swoją grupę przyjaciół lub Wasza rodzina chętnie jeździ na rowerach, możemy przygotować dla Was indywidualną wycieczkę lub wyprawę rowerową. W mailu napiszcie dokąd chcielibyście wyruszyć, ile osób i w jakim wieku oraz na ile dni. A my skontaktujemy się z Wami by przygotować Wam wyprawę „szytą na miarę” i według Waszych potrzeb.

Mamy nadzieję, że licznie wsiądziecie na rowery gdy śliczna pani wiosna za oknem już woła.

Do zobaczenia na szlaku!


«