Sierpniowy rowerowy zawrót głowy

Witajcie,

Połowa wakacji już za nami, kiedy to minęło?! Wam też szybko zleciał lipiec? Byliście już na rowerowym urlopie? Jeśli nie – zapraszamy z nami! A może macie niedosyt? Również się polecamy – zaplanujcie z nami wolne sierpniowe dni!

W pierwszej kolejności chcielibyśmy Wam podsunąć pomysły na kilka tras wyróżnionych przez niemiecką markę odzieżową C&A – doceniła ona Kaszuby, warte odwiedzenia na rowerze. W artykule znajdziecie ciekawe i dokładne opisy tras po Borach Tucholskich, Szwajcarii Kaszubskiej i okolicach Zatoki Puckiej – gdybyście chcieli wyruszyć samodzielnie. My zachęcamy do udziału w naszych wyprawach, które również obejmują opisane miejsca. Terminy znajdziecie poniżej oraz w naszym Kalendarzu na stronie głównej.

Kierunków mamy sporo, wycieczki dłuższe i krótsze: jednodniowe, weekendowe i tygodniowe, a także na zamówienie – do wyboru do koloru!

Przypominamy zatem nasz rozkład jazdy na drugą część wakacji:

3-4.08 Ojcowski Park Narodowy i okolice Krakowa na rowerze – Niemal każda atrakcja na trasie wiąże się z jakąś legendą, która nadaje aury tajemniczości Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Zamki na Szlaku Orlich Gniazd, jaskinie pełne nietoperzy i fantazyjne ostańce skalne poza ich naturalnym pięknem, osnute w opowieści ludowe stają się jeszcze bardziej przyciągające. Poznajcie je z nami z perspektywy siodełka rowerowego! Choć mały, Ojcowski Park Narodowy kryje wiele atrakcji – akurat na weekend. Sprawdzimy też jak się jeździ Wiślaną Trasą Rowerową w Krakowie, by zajrzeć do Tyńca. Ostatnie wolne miejsca czekają – wyprawa potwierdzona!

10.08 Powitaj dzień wśród mazowieckich łąk  – wycieczka jednodniowa wśród sielskich krajobrazów wschodniego Mazowsza. Ruszymy wzdłuż leniwej, uroczej rzeki Liwiec, odwiedzimy Pałac Łochów oraz Zamek Liw. Widoki niezapomniane! A jeśli pogoda pozwoli – zrobimy popas i przerwę na kąpiel.

15-18.08 W stronę słońca – na Roztocze! Szukacie pomysłu na spędzenie aktywnie długiego weekendu? Chcecie wypocząć blisko natury? Wyruszcie z nami tam, gdzie słońca w Polsce statystycznie jest najwięcej – ten kierunek to większa szansa na dobrą pogodę w długi weekend! Spędzicie czas w rodzinnej atmosferze cyklistów i poznacie perełki Zamojszczyzny. Hit naszych wypraw na długie weekendy. Mamy jeszcze wolne miejsca!

25.08 Rowerem do Kurpiów przez Puszczę Zieloną  – Zapraszamy na spotkanie z barwnym folklorem mieszkańców północnego Mazowsza – z Kurpiami. Jeśli chcecie poznać tradycyjny obrządek miodobrania, ta wycieczka jest propozycją dla ciekawych dawnych zwyczajów. Skosztujecie kurpiowskich przysmaków, poznacie barwne tradycyjne stroje, przyśpiewki i rękodzieło. Taka okazja zdarza się tylko raz w roku!

A oto trasy, które opisane zostały w artykule wspomnianym na początku tego wpisu:

19-24.08 Bory Tucholskie – wśród sosnowych lasów – zapraszamy na niezwykłą podróż do samego serca Borów Tucholskich. Zanurz się w zielone lasy trzech malowniczych parków krajobrazowych, podziwiaj piękne jeziora i wsłuchaj się w niczym nie zmącony szum lasów. To świetna wyprawa dla każdego, kto chce odpocząć od zgiełku miast i spędzić aktywnie czas w kojącym otoczeniu przyrody. 

24-30.08 Kaszuby – bajkowy kraj, rowerowy raj! Wyprawa na Kaszuby, to jak podróż do egzotycznego kraju – odrębna kultura, oryginalny język, wyjątkowa tradycja i barwny folklor. Przeniesiemy Was w bajkowy, kolorowy świat, który przemierzycie na rowerach z zapartym tchem. Czeka Was mnóstwo niezapomnianych widoków i wrażeń ze Szwajcarii Kaszubskiej, najwyższego szczytu Kaszub – Wieżycy, ze spływu kajakowego Radunią oraz nadmorskich terenów Zatoki Puckiej.

Ostatnia z naszych tygodniowych wypraw w te wakacje to pożegnanie lata w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich: 26-31.08 Mazury – cud natury!– Ahoj przygodo! Mazury z perspektywy siodełka rowerowego też są cudne. Zobaczcie z nami białe żagle na tle zachodzącego słońca, zanurzcie się w sosnowych lasach, wykąpcie w czystych jeziorach i zajrzyjcie tam, gdzie żeglarze docierają rzadko, a na szlakach i w knajpach będzie już luźniej!

Ahoj przygodo! Do zobaczenia na szlaku!


«