Powitaj wiosnę na wycieczkach jednodniowych po Mazowszu!

mazowiecka wieś

Witajcie,

Dziś przygotowaliśmy dla Was propozycje wycieczek jednodniowych po Mazowszu. Chcielibyśmy zabrać Was do Puszczy Kampinoskiej oraz nad Liwiec. Jeśli nie chcecie lub nie możecie poświęcić całego weekendu na wyjazd rowerowy, a chcielibyście spędzić aktywnie choć jeden dzień zapraszamy serdecznie na wycieczki pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń w okolice Warszawy. Na każdej trasie zaplanowaliśmy ciekawe miejsca do zwiedzenia – zabytki, ale przede wszystkim to podróż w głąb natury i bliskiego kontaktu z przyrodą. 

Kampinoski Park Narodowy oferuje chyba większą sieć szlaków turystycznych w okolicach Warszawy oraz doskonałą infrastrukturę dla uprawiania aktywnego wypoczynku. Nasz szlak prowadzi po zachodniej części Parku, skupiając się na miejscach związanych z dziedzictwem kulturowym i historycznym obszaru Mazowsza. Lecz na pierwszym planie jest tu niezwykle urozmaicona przyroda, tereny wydmowe i bagienne, a przez to również urozmaicone drzewostany, raz sosnowe, raz brzozowe, dębowe i mieszane. Naszą wycieczkę zakończymy nad Wisłą, na terenie o jeszcze innym charakterze. Malownicze tereny zalewowe, łachy i plaże oraz kojący widok płynącej wody uspokoją bicie serca po intensywnym dniu na wycieczce. Tu będzie czekać na Was ognisko, czas na posiłek i wspólną biesiadę.

Szczegółową ofertę wycieczki oraz możliwość rezerwacji znajdziesz tutaj.

Liwiec – powitaj dzień wśród mazowieckich łąk – to wycieczka w sam raz na powitanie wiosny, gdy natura budzi się do życia. Nasza trasa wiedzie wzdłuż rzeki, przez pola i łąki, z dostępem do jej nurtu i miejscami na odpoczynek. Liwiec jest wyjątkowo wdzięczny dla turystów – spokojna dość płytka rzeka o łagodnych brzegach zachęca do kontaktu z wodą. Historycznie była ona naturalną granicą między Mazowszem a Podlasiem. Dostępu do Korony bronił tu Zamek Liw, który odwiedzimy. Będziemy mieli także okazję podziwiać dwory położone w jej okolicach. Z ich histrorią przeplatają się nazwiska znane powszechnie z literatury – Cypriana Kamila Norwida oraz Władysława Reymonta. Obaj na swój sposób doceniali uroki życia na wsi, która była dla nich źródłem natchnienia i radości. Niech i Was zauroczą błogie mazowieckie krajobrazy podczas naszej wycieczki.

Aby zapoznać się z ofertą wycieczki i zapisać się na nią kliknij tutaj

Jeśli znasz już te miejsca i szukasz czegoś nowego, niebawem zaprezentujemy kolejne wyjątkowe miejsca, które pragniemy Ci pokazać.

 

Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia na szlaku!


«