Kalendarz wypraw rowerowych 2021 – zaplanuj wyjazd z nami już dziś!

Drogie Podróżniczki, Drodzy Podróżnicy,

Ostatni czas wprawdzie nie jest dla nikogo łatwy, lecz mamy nadzieję, że sezon rowerowy dla Was się nie skończył. Raczej stanowi właśnie odskocznię od trudnej codzienności i zamknięcia w domu. Nawet z wycieczek „w koło komina” można czerpać siłę, zwłaszcza że pogoda jak na listopad była całkiem łaskawa.

My, tymczasem jak zwykle o tej porze roku przygotowywaliśmy dla Was propozycje wyjazdów na przyszły sezon letni. To przede wszystkim dzięki Wam przetrwaliśmy ten szalony czas i możemy działać dalej! Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie wolny od ograniczeń takich jak obecnie i będziecie mogli skorzystać bez obaw z naszej oferty. Opracowaliśmy już prawie cały kalendarz wyjazdów na przyszły rok – będą nowości i te wyjazdy, które cieszyły się największym zainteresowaniem w minionym roku. Czas zatem usiąść z kalendarzem i zaplanować kolejne wojaże.

Co zatem nowego przygotowaliśmy dla Was na 2021 rok?

Tak jak obiecaliśmy, rozbudowaliśmy nasz cykl wyjazdów Śladami Krzyżaków o jeden wyjazd jednodniowy i jedną wyprawę weekendową. Pierwsza wycieczka: Przepraszam, a którędy na Grunwald?, wiedzie przez obowiązkowy punkt związany z tą tematyką – Pola Grunwaldzkie. Odwiedźcie z nami koniecznie to miejsce wraz z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Naszą podróż zaczniemy u Bram Mazur – w Nidzicy, a zakończymy w Olsztynku. Szlak drugiej wyprawy: Śladami Krzyżaków – Wrota Warmii przebiega przez granicę Warmii i Mazur i wiedzie z Olsztyna do Szczytna przez historyczną bramę Warmii. Nasz szlak prowadzi mniej znanymi drogami wciąż naszym zdaniem niedocenianego regionu. Liczne lasy i jeziora Warmii pozwalają cieszyć się przyrodą i ciszą.

Kanał ElbląskiNie zrezygnowaliśmy też z bardzo malowniczej i atrakcyjnej trasy z tego samego cyklu Śladami Krzyżaków i mennoitów: Kanał Elbląski i Żuławy Wiślanektórą zaplanowaliśmy dla Was na dwa długie weekendy: majówkę oraz w Boże Ciało. Szlak obfituje w zabytki po potędze krzyżackiej z Malborkiem na czele, ale również biegnie wzdłuż Kanału Elbląskiego, będącego niezwykłym zabytkiem hydrotechniki. To okazja, by zobaczyć statki sunące po trawie! Żuławy Wiślane natomiast usłane są starymi oryginalnymi domami dawnych osadników holenderskich, którzy gospodarowali na tych terenach pozostawiając po sobie liczne kanały, gospodarstwa, ciekawą historię i tradycję kulinarną. Tak dużo atrakcji podczas jednej wyprawy najlepiej zostawić sobie właśnie na długi weekend!

W naszej ofercie pozostanie w przyszłym roku również wyprawa Śladami Krzyżaków – poznaj Pojezierze Brodnickie i Iławskie – to wyprawa weekendowa po Mazurach Zachodnich, które śmiało mogą konkurować z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, jeśli chodzi o liczbę atrakcji i piękno przyrody. Tu jednak jest zdecydowanie mniej turystów, co sprzyja wypoczynkowi z dala od gwaru i tłumów.

Szlak Orlich GniazdNie mniej atrakcyjną wyprawę na długi weekend majowy (ale także na kilka innych zwykłych weekendów) zaplanowaliśmy na Szlaku Orlich Gniazd. O ile trasy śladami Krzyżaków w na długie weekendy są łatwe, o tyle Jura Krakowsko – Częstochowska wymagać będzie od Was więcej kondycji i sił. Odwiedzimy oczywiście najważniejsze warownie zbudowane przez Kazimierza Wielkiego, w tym Ogrodzieniec i Pieskową Skałę. Obowiązkowym punktem programu w tych okolicach jest Ojcowski Park Narodowy z jego fantazyjnymi formacjami skalnymi.

Na długi weekend w Boże Ciało czekają dla Was jeszcze 2 propozycje: wciąż magiczne i sielskie Roztocze oraz reaktywowana wyprawa Od Sasa do Lasa – szlakiem zamków i pałaców Wielkopolski. Ta ostatnia wycieczka to prawdziwa 4-dniowa uczta dla oczu i ducha: nakarmimy je architektonicznymi perełkami napotkanych rezydencji i bliskością wspaniałej natury w Dolinie Warty.

W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się weekendowy wyjazd Szczypta Toskanii na Ziemi Sandomierskiej pełna niezwykłych atrakcji, nie tylko rowerowych. W programie wyprawy znalazł się również spływ łodziami po Wiśle, wizyta w winnicy i degustacja polskich win, a także zwiedzanie fabryki porcelany w Ćmielowie. Idąc tropem zadowolonych Uczestników uznaliśmy, że taka forma wyjazdu pełnego dodatkowych atrakcji jest czymś, co bardzo się podoba rowerowym podróżnikom. Dlatego przygotowaliśmy kolejny wyjazd związany z enoturystyką łącząc go z popularnym szlakiem Velo Dunajec. Jak się okazuje, okolice Tarnowa również szczycą się pięknymi winnicami i koniecznie trzeba je odwiedzić! Zapraszamy więc w podróż wzdłuż malowniczej rzeki pośród łagodnych wzgórz, ale także do renesansowego Tarnowa i malowanej wsi Zalipie. Wycieczka Velo Dunajec – świat jak z bajki z pewnością pozwoli Wam oderwać się od rzeczywistości.

 

 

 

 

 

Nie zapomnieliśmy również o wyprawach po magicznym Podlasiu, także znanym już chyba wszystkim szlakiem Green Velo. Region ten możecie poznać z nami w 3 weekendy objeżdżając po kawałku Białystok od południa. Na każdej z wypraw poznacie kolejno magiczny Supraśl, Puszczę Knyszyńską i Białowieską, samą Białowieżę. Kolejna nasza trasa wiedzie przez Krainę Otwartych Okiennic oraz Narwiański Park Narodowy i Tykocin. A nowością w nadchodzącym roku będzie szlak wzdłuż jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Bugu, wiodący z Drohiczyna do Świętej Góry Grabarki.

Jeśli marzy się Wam wakacyjna, dłuższa przygoda rowerowa, przygotowaliśmy dla Was dwie wyprawy 8-dniowe. Obie w otoczeniu majestatycznych gór, obie z niezwykłymi szlakami pośród zabytkowej architektury. Nowością w naszej ofercie jest podróż po Dolnym Śląsku. Tym razem wyjazd ma charakter stacjonarny – będziemy nocować w jednym miejscu i codziennie wyruszać w innym kierunku. Urzekająca Kotlina Jeleniogórska i jej otoczenie ma naprawdę do zaoferowania dziesiątki kilometrów szlaków rowerowych. Będzie czas na zwiedzanie pięknych rezydencji w Dolinie Pałaców i Ogrodów, podziwianie zapierających dech w piersi widoków z grani Gór Izerskich i relaks w Termach Cieplickich.

Chcielibyśmy również zaprosić Was w tym roku na wyprawę szlakiem Velo Dunajec. To niezapomniana podróż przez najpiękniejsze zakątki Małopolski pośród majestatycznych krajobrazów Tatr, Gorców, Pienin oraz Beskidu Sądeckiego. To wyprawa przez niezwykle atrakcyjne przyrodniczo i kulturowo terenach Polski południowej – odwiedzicie zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, łemkowskie cerkwie, modne uzdrowiska takie jak Szczawnica i Krynica Zdrój. Trasę wyznaczy Wam popularny i niezwykle atrakcyjny szlak rowerowy Velo Dunajec. Wrażenia podczas wyjazdu wzmacniamy noclegami w przytulnych i oryginalnych pensjonatach.

Panorama Tatry

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że nasza oferta na kolejny sezon będzie dla Was atrakcyjna i będziecie mogli podziwiać z nami Polskę z perspektywy siodełka rowerowego. Niezależnie czy już z nami jeździliście, czy dopiero zaczynacie przygodę z naszym biurem, pragniemy Was zapewnić że (nadal) możecie liczyć na naszą pomoc i radę, a przede wszystkim wysoką jakość oferowanych przez nas wyjazdów. Zależy nam, aby Wasze wojaże były atrakcyjne i wygodne.W końcu nasze motto, to:

Z nami komfort i przygoda!

To dla nas ogromna satysfakcja, gdy wracacie z naszych wyjazdów zadowoleni i z niecierpliwością czekacie na kolejne wycieczki. A jeśli zapraszacie innych: znajomych lub rodzinę na nasze wyprawy, to dla nas najlepszy dowód na to, że jesteśmy godni polecenia.

Być może okres świąteczny, który zbliża się wielkimi krokami, będzie również okazją by zaprosić kogoś z Waszych bliskich na rowerowe wojaże. Ponieważ czas jest trudny, a szukanie prezentów w sklepach stacjonarnych może okazać się niemożliwe, zachęcamy Was jak co roku do zakupu prezentu w postaci vouchera na wyprawę. Jeśli szukacie oryginalnego pomysłu dla lubiących podróżować i aktywnie spędzać czas lub chcielibyście zachęcić kogoś do wspólnych wojaży, proponujemy Wam prezent w postaci zaproszenia na wyprawę rowerową. Wystarczy, że je wydrukujecie, zapakujecie i włożycie pod choinkę.

Voucher na wycieczkę rowerową

Pamiętajcie, że niezależnie od kierunku możecie też zamówić u nas wyprawę „szytą na miarę”. Dopasujemy cały wyjazd do Waszych potrzeb, byście mogli podróżować tak jak lubicie. Być może właśnie na takiej wyprawie będziecie czuć się swobodniej i bezpieczniej?

Życzymy Wam dużo zdrowia, odporności i ruchu w tym zwariowanym czasie. Mamy nadzieję, że myśl o (naszych) wyprawach rowerowych w kolejnym sezonie pomoże Wam przetrwać trudniejsze chwile!

Do zobaczenia na szlaku!


«