Na rowerze od Sasa do Lasa – Pałace i Zamki Wielkopolski


Zabierzemy Was w podróż po majątkach wielmożnych rodów, zamieszkujących dawniej zachodnie ziemie Polski. To prawdziwa uczta dla oczu, ale także okazja by wypocząć w wyjątkowej atmosferze pałacowych komnat – zaplanowaliśmy dla Was komfortowe noclegi w obiektach historycznych.

Wielkopolska słynie z wielu oryginalnych pałaców, zamków i dworów będących dziś cennym dziedzictwem kulturowym Polski. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny styl. Różnorodność architektoniczna zabytków przywodzi wręcz na myśl powiedzenie „od Sasa do Lasa”. Co więcej, u Lasa będziemy również gościć. Pałac króla Polski, Stanisława Leszczyńskiego jest jedną z tych rezydencji, obok Zamku w Kórniku i Pałacu Raczyńskich w Rogalinie, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Wielkopolsce.

Trudność trasy: łatwa – drogi asfaltowe, czasem szutrowe i leśne. Teren płaski, z krótkimi podjazdami, dzienny dystans: ok. 50 km, zalecane rowery trekkingowe lub crossowe

 

Atrakcje na trasie:

Pałac w Wąsowie – zespół zabytkowych budynków, które powstawały w majątku na przestrzeni 200 lat na skutek zmian właścicieli i rozbudowy posiadłości. Ostatni właściciel berliński bankier i przemysłowca Richarda Hardta kazał wybudować nową rezydencję – neogotycką willę. Pod koniec XIX wieku rozbudowano posiadłość o zabudowania folwarku. CałoRogalin. Pałac od strony parkuść otoczona jest parkiem z 300-letnimi dębami i bukami.

Pałac Raczyńskich w Rogalinie – jeden z cenniejszych zabytków Wielkopolski i skarb narodu. Ten imponujący barokowo – klasycystyczny pałac został zbudowany przez zasłużony ród Raczyńskich. Dziś mieści się tu filia Muzeum Narodowego w Poznaniu, w którym można podziwiać kolekcję dzieł sztuki oraz rekonstrukcję londyńskiego gabinetu prezydenta na uchodźctwie, Edwarda Raczyńskiego. Pałac położony jest w otoczeniu pięknego parku z 500-letnimi dębami – zabytkami” „Lech”, „Czech”, „Rus” i „Edward” oraz w sąsiedztwie rozlewisk Warty.

Zamek Działyńskich w Kórniku – kolejna imponująca rezydencja, będąca dziś Pomnikiem historii Polski, której historia sięga XIV w. Obecny neogotycki kształt rezydencji został jej nadany w połowie XIX w. Dziś również mieści sięPałac w Kórniku tu muzeum z cennymi zbiorami z różnych epok, w tym z okazałą Salą Mauretańską nawiązującą do bogato zdobionych komnat w hiszpańskiej Alhambrze.

Zamek w Rydzynie – barokowy zamek wzniesiony przez pod koniec XVII w., rezydencja króla Stanisława Leszczyńskiego w latach jego panowania w Polsce. Dziś mieści się tu hotel, a obiekt otrzymał prestiżowe wyróżnienie międzynarodowej organizacji Europa Nostra za doskonałe odrestaurowanie zamku.

Żmigród – Zespół Pałacowo-Parkowy –  odwiedzimy ruiny barokowej rezydencji rodziny von Hatzfeldt, która była od połowy XVII wieku do zakończenia II wojny światowej właścicielami posiadłości, a także gotycką wieżę mieszkalną z XVI wieku.

Wielkopolska to także bogactwo przyrody. Na naszej trasie znalazły się piękne lasy Wielkopolskiego Parku Narodowego. Park charakteryzują się wspaniałym polodowcowym terenem, z licznymi malowniczymi jeziorami rynnowymi. Posiadaj doskonałą infrastrukturę turystyczną – szlaki rowerowe, punkty obserwacyjne, ścieżki dydaktyczne, a także wiele miejsc do odpoczynku na łonie natury. Po drodze będzie nam również towarzyszyć malownicza dolina Warty.

Muzeum Tradycji Rybactwa – to niewielki skansen pokazujący długą tradycję rybołówstwa na Stawach Milickich. Zorganizowaną gospodarkę połowów rozpoczęli Cystersi, którzy osiedlili się w Dolinie Baryczy w XIII wieku. Przez wieki stworzono i udoskonalano tu system zróżnicowanych stawów, kanałów, jazów, przepustów i grobli oraz opracowano optymalne warunki dla rozwoju ryb. Pod tym względem obszar ten stanowi również unikatowy zabytek techniki.

 

Świadczenia w cenie:Pałac Popowo Stare

  • noclegiPo aktywnym dniu należy się wygodny odpoczynek. Ta wyprawa to wyjątkowa okazja, by rozgościć się we dworskich komnatach. Zaplanowaliśmy dla Was 3 noclegi: 2 w pałacowych hotelach i 2 w przytulnych pensjonatach w pokojach 2-osobowych z łazienkami 
  • wyżywienie: na wyprawie otrzymacie 3 śniadania i 3 obiadokolacje oraz obiad na zakończenie wycieczki
  • przewóz bagaży
  • ubezpieczenie NNW, OC, sprzęt rowerowy
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

  • transportu na start i po zakończeniu wycieczki (trasa nie ma charakteru pętli), możliwe zamówienie transportu z rowerami;
  • kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;

 

Zapraszamy serdecznie!

Termin (5 dni):

Na zamówienie z wyprzedzeniem m.in. 4 tyg.

Cena:

ustalana indywidualnie 

Wynajęcie roweru 240 zł na całą wyprawę

 

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.


« | »