Wiosna woła na Wyprawy RoweLove!

Szumy na Tanwi

Witajcie!

Długo nie pisaliśmy – to prawda, a tu już połowa maja. Najmocniej przepraszamy! Wiosna wpadła do nas z takim impetem, że nawet długie zimowe przygotowania nie uchroniły nas przed tym jak bardzo nas zaskoczyła. Zwykle kapryśna, zimna i deszczowa, w tym roku zaplanowała dla nas niespodziankę. Zaskoczyła nas dobrą pogodą, której nie sposób zignorować.  Nareszcie ruszyliśmy w teren i ani się obejrzeliśmy a wiosna już w pełni się rozwinęła.

Odbyliśmy już trzy wyprawy. Pierwszą na rozgrzewkę była Rodzinna wycieczka do Nieborowa. Zwiedziliśmy ogrody Arkadii i założenia parkowe Pałacu Radziwiłłów. Uczestników uwiodły nie tylko zabytki, ale także malownicze, łatwe i bezpieczne drogi Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka była doskonałą okazją, by spędzić dzień w rodzinnej atmosferze kolarzy, zachęcając również dzieci do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Chcielibyście do nas dołączyć? Zobaczcie galerię z wycieczki i zapiszcie się na kolejne wyjazdy!

Kolejną okazją do podróży rowerowych był dłuuuuugi weekend majowy. Nie każdy jednak mógł sobie pozwolić na pełen tydzień urlopu, dlatego podzieliliśmy go na dwie wyprawy. Obie miały ogromne powodzenie i zostały zrealizowane z sukcesem. Zwłaszcza, że pogoda nas rozpieszczała – przez cały tydzień nie spadła ani kropla deszczu! Gdzie podróżowaliśmy?

Pierwszą połowę tygodnia spędziliśmy w Wielkopolsce wśród wielu zamków i pałaców. Pałac w BędlewieRegion ten szczyci się wieloma pięknymi zabytkami. Odwiedziliśmy wiele znakomitych dworów, m.in. Pałac Raczyńskich w Rogalinie, Zamek w Kórniku, Pałac prezydentów II RP w Racocie. Każdy z nich jest inny, dlatego wyprawę nazwaliśmy „Od Sasa do Lasa”. Lasa zresztą również odwiedziliśmy – zwiedziliśmy bowiem Pałac Króla Stanisława Leszczyńskiego i zjedliśmy w jego pięknych komnatach obiad na zakończenie wyprawy. Wielkopolska to jednak nie tylko imponujące rezydencje, ale również piękna przyroda. Nasz szlak prowadził przez polodowcowe tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego, Rogaliński Park Krajobrazowy w dolinie Warty oraz krainę jezior w Przemęckim Parku Krajobrazowym. Była to inauguracja tej wycieczki i z całą pewnością będziemy potarzać wyprawy na tej trasie. Uczestnicy wyglądali na zadowolonych  – zobacz jak bawili w naszej galerii. Co powiecie na długi weekend w sierpniu (15-19.08)?

Drugą wyprawę długiego weekendu przeprowadziliśmy tradycyjnie już na Roztoczu. Jest ono perłą Lubelszczyzny i cieszy się ogromną popularnością wśród naszych wypraw. Jednocześnie nie odczuwalny był natłok turystów, pozwalając cieszyć się Uczestnikom przestrzenią, widokami i zabytkami Zwierzyńca, Krasnobrodu i Szczebrzeszyna. Największą furorę robią jednak Szumy na Tanwi, które niosły przyjemny chłód w ten upalny weekend. Wyprawę nazwaliśmy nie bez przyczyny „W stronę słońca – na Roztocze”. Sami zobaczcie w naszej galerii z wyprawy, jak piękny jest ten region opanowany dawniej przez wielmożną rodzinę Zamoyskich.

Jesteście ciekawi jakie wyprawy jeszcze przygotowaliśmy dla Was na wiosenny czas?

Już 19-20.05 ruszamy w malowniczą, pełną ptaków i smacznych karpi Dolinę Baryczy. Mamy jeszcze wolne miejsca! To wyprawa dla spragnionych bliskości przyrody, wielbicieli skrzydlatych wędrowców, wyśmienitych ryb i ciszy.

27.05 i 9.06 zapraszamy na Rodzinne wycieczki do Nieborowa.

17.06 przygotowaliśmy wycieczkę jednodniową Do Kurpiów przez Puszczę Zieloną. To okazja by wyskoczyć w niedzielę za miasto i poznać folklor północnego Mazowsza. Mniej znane i niedoceniane tereny Kurpiowszczyzny zaskakują bogactwem wciąż żywej tradycji regionu. Będziecie mogli przekonać się na Kurpiowskim Weselu, które tego dnia odbywa się w Kadzidle. Co więcej staniecie się gośćmi weselnymi! Poznajcie z nami obrządki Kurpiów, skosztujcie regionalnych przysmaków i poznajcie sosnowe lasy Puszczy Zielonej.

18-23.06 To tydzień, który możecie spędzić na Wyprawie z widokiem na morze. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Podróż wzdłuż Bałtyku jeszcze przed sezonem pozwoli na Wam czerpać z jego piękna najlepszych wrażeń. Podczas wyprawy będzie wiele okazji, by oddać się refleksji wpatrując się w wielką wodę, siedząc na plaży lub wdrapując się na liczne latarnie morskie, wydmy i kilfy. Spakujcie więc sakwy i namiot by cieszyć się beztroską podróżą. Niemal płaski teren da Wam ogromną przyjemność z jazdy, a liczne rezerwaty i atrakcje po drodze sprawią, że poczujecie się jak prawdziwi podróżnicy!

Pensjonat Zaborek22-24.06 zapraszamy na Szlak nadbużańskich dworów i Pałaców. Wśród sielskich łąk nad Bugiem odnajdziemy piękne rezydencje. Jedne zapomniane stoją przy wiejskich drogach, inne doczekały się przywrócenia im świetności z minionych epok. Nasz szlak powiedzie Was wzdłuż Bugu przez Nadbużański Park Krajobrazowy aż po Podlasku Przełom Bugu, także odcinkami szlaku Green Velo. Odwiedzimy również słynną stadninę koni arabskich w Janowie Podlaskim, po której oprowadzi Was przewodnik. Na zakończenie planujemy dla Was wspólny obiad w wyjątkowym skansenie.

30.06-1.07 Wiosnę pożegnamy poszukując skarbów Podlasia. Zapraszamy na wyprawę weekendową w Krainie Otwartych Okiennic, wśród nadnarwiańskich rozlewisk i w królewskim Tykocinie. Wieczorny wypoczynek proponujemy spędzić w kąpieli w balii na świeżym powietrzu z widokiem na Narew. Na deser zaś zapraszamy na spotkanie z żubrami.

Jeśi checie poznać nasz cały program na ten sezon z pewnością w planowaniu wyjazdów pomoże Wam nasz kalendarz wypraw.

Jeśli chcielibyście wybrać się jednak samodzielnie na rowerowe podróże służymy Wam pomocą w organizacji wyjazdów po Polsce. Zarezerwujemy Wam hotele i pensjonaty, przewieziemy bagaże,  zaproponujemy ciekawe trasy i atrakcje, zapewnimy pilota i transport na miejsce (opcjonalnie). To oferta indywidualna, dla tych którzy wolą podróżować w grupie znajomych lub najbliższych. Zapraszamy również firmy, które szukają niebanalnych pomysłów na integrację zespołu. Zapytanie możecie złożyć przez formularz kontaktowy na naszej stronie. Możecie zaproponować również swój wymarzony kierunek. Jesteśmy elastyczni i dopasujemy program do Waszych potrzeb.

Mamy nadzieję, że każdy znajdziecie w naszej ofercie dla siebie. Zapraszamy serdecznie!

Do zobaczenia na szlaku!


«