Rodzinna wycieczka do Nieborowa

Bolimowski Park Krajobrazowy

Proponujemy Wam wycieczkę w bezpiecznym otoczeniu, gdzie dzieciaki mogą się wyszaleć i poznać nawzajem. Rodzice zaś będą mogli cieszyć się chwilą wytchnienia oraz tym, że pociechy spędzą czas na świeżym powietrzu i w ruchu.

Wiek Waszych pociech nie gra tu roli – zapraszamy zarówno te, które mogą jechać w przyczepce lub foteliku z opiekunem, jak i te starsze samodzielnie próbujące swych sił na rowerach.

Trasa wiedzie szlakami leśnymi, wzdłuż malowniczej rzeki Rawki do okazałego Pałacu w Nieborowie. To czas na poznanie zarówno przyrody na szlaku, jak i uroczego miejsca na wypoczynek w magicznym miejscu z niezapomnianą lekcją historii, w której może uczestniczyć cała rodzina.

 

Trasa: łatwa – płaska, drogi szutrowe i leśne (szlaki), wyłączone z ruchu drogowego oraz drogi asfaltowe o małym natężeniu ruchu samochodowego. Trasa pomyślana ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, które samodzielnie poruszają się już na rowerach, dystans ok. 25 km.

Przebieg trasy: Samice – Budy Grabskie – Nieborów

 

Atrakcje na szlaku:

Bolimowski Park KrajobrazowyBolimowski Park Krajobrazowy – to mało znany i niedoceniany obszar chroniony na pograniczu Mazowsza i Województwa Łódzkiego. Dzięki temu jest wciąż dziki i fascynujący. Przecinająca Park rzeka Rawka tworzy rozległe obszary bagienne, które opanowały zamieszkujące tu licznie bobry i łosie. My, trzymając się wyznaczonych tu gęsto szlaków rowerowych, będziemy mogli podziwiać ten nienaruszony jeszcze skrawek Niziny Środkowo-Mazowiekiej.

Rawka – malowniczo meandrująca przez rzeka, przecinająca Puszczę Bolimowską z południa na północ. Zachowując swój naturalny charakter jest niezwykle atrakcyjna widokowo: charakteryzują ją bardzo wyraźne, często urwiste zbocza. Dolinę rzeki wypełniają liczne starorzecza, oczka wodne, rozległe łąki i pastwiska, ale także gęste zarośla, trzcinowiska i bagniste tereny porośnięte olchami.

Zespół pałacowo – parkowy w Nieborowie, w którym możecie zobaczyć m.in.:Pałac Radziwiłłów w Nieborowie

  • Pałac Radziwiłłów – barokową rezydencję wzniesioną w 1694 roku przez kardynała Stefana Radziejowskiego. W 1775 r. została zakupiona przez magnata, wojewodę wileńskiego Michała Hieronima Radziwiłła. Zbiory obejmują kolekcję obrazów mistrzów europejskich oraz portrety osobistości polskich i obcych, okazały księgozbiór unikatowych starodruków (od XVI wieku), mebli polskich, angielskich i francuskich, zbiory sztuki zdobniczej – sreber, porcelany, szkieł i tkanin. 
  • Wyjątkowe ogrodypóźnobarokowy ogród wokół Pałacu oraz Arkadia. Pierwszy w stylu francuskim – uporządkowany, symetryczny, zachowuje ład absolutny tworząc bajkową krainę alejek wśród kwiatów i labiryntów z krzewów. Arkadia to sentymentalno-romantyczny Ogród Heleny Radziwiłłowej w stylu angielskim. Oba założenia parkowe zajmują ponad 56 ha stanowiąc niezwykłą przestrzeńPark Arkadia do wypoczynku dla rodziców i zabaw dla dzieci. Oko cieszą również liczne budynki dworskie: oranżerie, stajnia, wozownia oraz domki oficjalistów dworskich. W Arkadii zaś znajdziecie  kolekcję sztuki antycznej oraz rzeźb w Świątyni Diany dawny akwedukt, czy Domek Gotycki. 
  • Manufakturę Majoliki – muzeum i pracownia majoliki artystycznej, w której wyrabiane są dekoracyjne przedmioty ceramiczne, takie jak za czasów księcia Michała Piotra Radziwiłła w XIX w. W manufakturze wypalano nie tylko naczynia i ozdoby, ale także piece kaflowe. Odwiedzenie jej może być zwłaszcza dla dzieci prawdziwą przygodą i podróżą w czasie, w czasie której dowiedzą się na czym polegało wypalanie i malowanie przedmiotów ceramicznych.

 

Cena obejmuje:

  • opiekę pilota podczas wyprawy
  • transport z Warszawy na start wycieczki i po jej zakończeniu do Warszawy z rowerami na przyczepie
  • asystę samochodową Uczestników na trasie wyprawy
  • ubezpieczenie NNW i OC

 

Cena nie obejmuje:

  • posiłków w trakcie wycieczki
  • biletów wstępu do odwiedzanych obiektów

 

UWAGA:

W celu przetransportowania grupy na start wycieczki w Warszawy i po jej zakończeniu niezbędne są własne foteliki dla dzieci, które należy zabrać ze sobą do busa.

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Terminy (1 dzień)

WIOSNA 2023

 

 

Cena:

Osoby dorosłe i młodzież: 165 zł

Dzieci do lat 16 lat: 95 zł

 

+ cena wybranego biletu do Pałacu w Nieborowie
(płatny na miejscu)

minimalna liczba Uczestników: 10 osób

Wynajęcie roweru na wycieczkę 60 zł

 

Cena nie dotyczy wyprawy na zamówienie – ustalana indywidualnie dla grupy.

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZE SZLAKU

Pałac Radziwiłłów w Nieborowie

Bolimowski Park Krajobrazowy

Bolimowski Park Krajobrazowy

Bolimowski Park Krajobrazowy

Bolimowski Park Krajobrazowy

Bolimowski Park Krajobrazowy

DSC_0048

DSC_0046

Park Arkadia w Nieborowie

Park Arkadia w Nieborowie

Park Arkadia w Nieborowie

Na szlaku rowerowym


« | »