Lato na rowerze z urlopem lub bez

Rowerem nad Bugiem

Witajcie,

Połowa sezonu letniego już za nami. Jak spędziliście ten czas? Mamy nadzieję, że aktywnie. A jeśli wciąż macie niedosyt, mamy dla Was zestawienie wypraw, które są jeszcze przed nami.

Jeśli jeszcze nie byliście na dłuższym urlopie, zachęcamy do wzięcia udziału w 9-dniowej wyprawie po Skarby Podlasia w terminie 26.08-3.09. To czas, gdy na szlakach jest już pusto i można cieszyć się Podlaskimi klimatami bez tłumu turystów. Trasa wyprawy obejmuje jedne z najcenniejszych miejsc w regionie: Puszczę Knyszyńską i Białowieską, Białowieżę, Narwiański i Biebrzański Park Narodowy z całym dobrodziejstwem przyrodniczo-kulturowym. Z perspektywy roweru możecie być jeszcze bliższej natury i urokliwych zakątków, gdzie samochodem nie sposób dojechać. Wrażenia wzmacniamy komfortowymi noclegami w niebanalnych pensjonatach w pokojach 2-osobowych, tradycyjnymi smakami regionu oraz dodatkowymi atrakcjami: spływ Biebrzą i kąpiel w balii z widokiem na Narew. Trudno opisać całe bogactwo regionu w jednym akapicie, to trzeba po prostu zobaczyć i przeżyć!

Wykorzystaliście już swój urlop do cna? Nic straconego! Wybierzcie jedną z wypraw weekendowych lub jednodniowych, które zaspokoją Wasz podróżniczy głód po pracy:

Rowerem do Kurpiów przez Puszczę Zieloną (20.08) – wycieczka jednodniowa na spotkanie z barwnym folklorem północnego Mazowsza. To okazja do poznania kurpiowskiej zabudowy, strojów i pieśni ludowych, rękodzieła w skansenie, który odwiedzimy podczas dni Św. Rocha oraz dożynek. Nie zabraknie również regionalnych potraw.

Powitaj dzień wśród mazowieckich łąk (10.09) – wycieczka jednodniowa wśród sielskich krajobrazów wschodniego Mazowsza. Ruszymy wzdłuż leniwej, ach uroczej rzeki Liwiec, odwiedzimy Pałac Łochów oraz Zamek Liw. To także czas pożegnania lata a natura przybiera nową szatę kolorów. Widoki niezapomniane!

Szlakiem nadbużańskich dworów i pałaców (22-24.09) – 3-dniowa wycieczka na wydłużony weekend. Warto pokusić się o jeden dzień urlopu, by poznać piękno nadbużańskich ziem. Zobaczycie piękną krainę Bugu w różnych odsłonach – wijącą się wśród pól i jej strome brzegi na wschodzie tuż przy granicy z Białorusią. Odwiedzicie też słynną stadninę koni arabskich w Janowie Podlaskim. Po drodze zajrzymy na pobliskie dwory i pałace. Jedne stoją zapomniane na uboczu, inne odzyskały blask dzięki opiece nowych lub dawnych właścicieli. Gospodarze chętnie zapraszają by opowiedzieć ich historię. Nie da się odmówić…

Skarby Podlasia na weekend 30.09-1.10 – wyprawa weekendowa, to skrócona wersja 9-dniowej wyprawy sierpniowej, lecz nie mniej atrakcyjna. Choć nie da się zobaczyć wszystkiego w tak krótkim czasie, my wybraliśmy miejsca, które trzeba zobaczyć. Barwna architektura wiejska i sakralna, żubry, Narew i Tykocin to skarby, które da się w jeden weekend zobaczyć przemierzając na rowerze ten piękny region bez nadwyrężania sił.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Przy okazji tego wpisu chcielibyśmy pochwalić się naszym nowym logo. Od dziś będzie nam towarzyszyć w naszych wyprawach. Mamy nadzieję, że będzie się Wam pozytywnie kojarzyć, a nasze wyprawy będą się kręcić jak zębatki w rowerach najbardziej zapalonych cyklistów we wszystkie strony świata!

Logo Wyprawy RoweLove

Do zobaczenia na szlaku!


«