Karp nie tylko od święta!

Nadchodzi świąteczny czas, gdy pochłaniają nas przygotowania do Wigilii. Poszukiwania prezentów, dekorowanie domu i choinki, czy ustalanie potraw na świąteczny stół. Nie może zabraknąć na nim karpia. Wyśmienita ryba – delikatna, smaczna w każdej postaci i zdrowa oczywiście. Dlaczego jemy go raczej od święta? Raz w roku to zdecydowanie za mało!

Dbając o Wasze zdrowie – ruch i dietę uznaliśmy, że karpia trzeba jeść częściej. Znaleźliśmy więc miejsce w Polsce, w którym karp króluje, a co więcej – jest certyfikowanym produktem regionalnym. Zapraszamy serdecznie na wyprawę rowerową w Dolinę Baryczy słynącą między innymi z hodowli karpia. Najcenniejszym obszarem jest tu Rezerwat Stawy Milickie, gdzie rybołówstwo ma wielowiekowe tradycje. Ryby przyciągają nie tylko smakoszy i turystów, ale także wielu skrzydlatych wędrowców. Poruszając się po licznych szlakach rowerowych i groblach między stawami można podglądać ponad 270 gatunków ptaków na wielu punktach obserwacyjnych i czatowniach. Aby zobaczyć jak najwięcej, w Dolinę Baryczy najlepiej ruszyć na rowerze! Proponujemy Wam więc wyjazd w cieplejszym okresie, gdy ptaki są najaktywniejsze (wiosna i jesień) weekendową trasę z kategorii podróży typowo przyrodniczych i kulinarnych. Szczegóły wyprawy poznacie klikając tutaj.

Terminy tej wyprawy i innych naszych wyjazdów w 2018 roku (choć będziemy go jeszcze uzupełniać o kolejne propozycje) możecie również sprawdzić w naszym nowym kalendarzu.

Zapraszamy na karpia, nie tylko od święta!

 

A skoro już mowa o karpiu i świętach …

 

Życzenia na Boże Narodzenie


«