Jesienne Wyprawy RoweLove

Drogie Podróżniczki, Drodzy Podróżnicy,

dzisiaj pierwszy dzień jesieni 🍂🍁 – mamy nadzieję, że będzie to ciepła i pogodna pora sprzyjająca wycieczkom rowerowym w odcieniach złota, brązów i czerwieni. Za nami już prawie koniec września, ale nasze wycieczki 🚴‍♂️ planujemy realizować do końca października. Przypominamy więc Wam nasz rozkład jazdy na kolejne weekendy – mamy nadzieję, że jeszcze z nami pokręcicie 🙂

2.10 Renesans dla ducha i ciała – z Lublina do Kazimierz w jeden dzień – Wasze oczy ucieszy piękna architektura Lublina i Kazimierza nad Wisłą oraz zabytkowe wille w Nałęczowie. Zobaczycie też wąwozy lessowe i zachód słońca nad Wisłą na Górze Zamkowej w Kazimierzu.

2-3.10. Dolina Baryczy – blisko przyrody – to niespieszna i łatwa wycieczka wśród Stawów Milickich, okazja do obserwacji setki ptaków 🦅🦉 zlatujących się na żer nad Stawy Milickie, degustacji sławnego karpia milickiego 🐠🐟 na 100 sposobów i zobaczenia zabytków w Żmigrodzie oraz Miliczu.

9-10.10. Velo Dunajec – świat jak z bajki – w programie: zwiedzanie skalnego miasta w Ciężkowicach, renesansowego Tarnowa i malowanej wsi Zalipie z przewodnikiem, a także degustacja wina w lokalnej winnicy. A pomiędzy? Płaski jak stół i pachnący jeszcze nowością szlak Velo Dunajec.

16-17.10 Śladami Krzyżaków – Wrota Warmiito kolejna nasza wyprawa z cyklu zamków krzyżackich – wyruszcie z nami na 🚴🚴‍♀️ z Olsztyna do Szczytna. Co Was czeka pomiędzy tymi miastami? Malowniczy szlak rzeki Łyny, czyste jeziora i bezkresne lasy. Jesienią będzie tam naprawdę magicznie! Nocleg planujemy nad samym Jeziorem Omulew, w strefie ciszy.

16.10 Georaj – Góry Świętokrzyskie i rezerwaty Kielc to wycieczka pośród Gór Świętokrzyskich. Wbrew nazwie trasa nie jest forsująca, jedyny wymagający podjazd (asfaltem) czeka Was z Bodzentyna, gdzie odwiedzicie ruiny zamku, do Świętej Katarzyny. Tu z kolei zaplanowaliśmy dla Was zwiedzanie Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Reszta trasy to przyjemność podziwiania okolic Kielc i krajobrazów górskich wokół stolicy Województwa Świętokrzyskiego. Odwiedzicie również Zalew Cedzyna, jaskinię na Kadzielni w samym środku miasta oraz Rezerwaty Ślichowice i Wietrznia. Wycieczkę zakończycie w samym Śródmieściu podziwiając dawny Pałac Biskupów Krakowskich oraz rynek.

23-24.10 Stoicki spokój – Puszcza Kozienicka na rowerzezapraszamy serdecznie do magicznego lasu – Puszczy Kozienickiej. Ten w większości liściasty, piękny las zamieni się w bajkową scenerię z feerią brązowo-żółto-czerwonych barw 🍂🍁. Odwiedzimy między innymi Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie, odpoczniemy przy rezerwacie Królewskie Źródła i nad Zalewem Siczki, odwiedzimy też pałac Stanisława Augusta Poniatowskiego w Kozienicach. Trasa jest łatwa (płaska), wykorzystujemy drogi leśne i szutrowe oraz asfaltowe drogi.

23-24.10 Skarby Podlasia – Narew i Tykocin na weekend – czeka Was niezapomniana przygoda, piękna Narew, szlak Green Velo, Szlak Otwartych Okiennic, kameralny Tykocin oraz regeneracyjna wieczorna kąpiel w balii na świeżym powietrzu nad samą Narwią.

Pamiętajcie – nie ma złej pogody na rower, jest tylko źle dobrane ubranie. Jak więc ubrać się na wycieczkę rowerową? Przypominamy nasz zawsze aktualny artykuł Chłód nam nie straszny, czyli jak ubrać się na rower zimą i zachęcamy, by nie rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu w chłodniejsze dni. W końcu ruch nas rozgrzewa, a my dołożymy wszelkich starań, by również rodzinna i kameralna atmosfera rozgrzewała Wasze serca na szlaku 🚴‍♀️.

Macie pytania? Dzwońcie do nas śmiało – staramy się być elastyczni i dopasować się do Twoich potrzeb!

Do zobaczenia na szlaku!


«