Wyprawy RoweLove na długie weekendy

Drogie Podróżniczki, Drodzy Podróżnicy,

Mamy nadzieję, że Nowy Rok zaczął się dla Was przede wszystkim w zdrowiu. O większą aktywność nie pytamy: siłownie i baseny pozamykane, zimowe wyjazdy nie doszły do skutku z powodu zamknięcia hoteli i stoków narciarskich. Nie każdy też lubi jeździć na rowerze w minusowych temperaturach, choć obserwujemy coraz więcej rowerzystów na szlakach w zimowej aurze i tych dojeżdżających do pracy – to nas bardzo cieszy. Dla tych z Was, których rowery jeszcze czekają na cieplejsze dni, pozostały zimowe spacery i ewentualna aktywność w domu: na trenażerach bądź indywidualnych ćwiczeniach fizycznych. Ruszacie się trochę? Nie łatwo się zmobilizować, ale warto zadbać o odrobinę ruchu, by wiosną bez trudu i z kondycją ruszyć na wycieczki. A warto, bo mamy dla Was jeszcze więcej pomysłów na wyjazdy niż przed rokiem! Pierwszą okazją na dłuższe wycieczki będą długie weekendy.

Ponieważ w tym roku znów są tylko dwa: majówka (1-3.05) i Boże Ciało (3-6.06), postanowiliśmy dać Wam szerszy wybór wyjazdów w tym czasie. Zwłaszcza, że w zeszłym roku, gdy sezon wreszcie ruszył, mieliśmy naprawdę wielu stęsknionych podróży rowerzystów. Przygotowaliśmy dla Was zatem 2 wyjazdy na majówkę i 3 na długi weekend w czerwcu!

Zeszły rok pokazał, że pomysł wyprawy Śladami Krzyżaków i mennonitów był strzałem w dziesiątkę! Dlatego w nadchodzącym sezonie wyprawę tę zaplanowaliśmy zarówno na majówkę, jak i w Boże Ciało. Szlak obfituje w zabytki po potędze krzyżackiej z Malborkiem na czele, ale również biegnie wzdłuż Kanału Elbląskiego, będącego niezwykłym zabytkiem hydrotechniki. To okazja, by zobaczyć statki sunące po trawie! Żuławy Wiślane natomiast usłane są starymi oryginalnymi domami dawnych osadników holenderskich, którzy gospodarowali na tych terenach pozostawiając po sobie liczne kanały, gospodarstwa, ciekawą historię i tradycję kulinarną. Trasa należy do dość łatwych – Żuławy Wiślane są płaskie jak stół – pozwalają cieszyć się widokami bez walki z przewyższeniami. Do trudności na szlaku należy pierwszy dzień – to odcinek nieco bardziej pofałdowany (40 km) oraz zaplanowana liczba 70 kilometrów na drugi i trzeci dzień. Pamiętajcie jednak, że całą wyprawę towarzyszy nam bus, z którego można bez wstydu skorzystać.

Kanał Elbląski

 

Nie mniej atrakcyjną wyprawę na długi weekend majowy (ale także na kilka innych zwykłych weekendów) zaplanowaliśmy na Szlaku Orlich Gniazd. O ile trasy śladami Krzyżaków w na długie weekendy są łatwe, o tyle Jura Krakowsko – Częstochowska wymagać będzie od Was więcej kondycji i sił. Odwiedzimy oczywiście najważniejsze warownie zbudowane przez Kazimierza Wielkiego, w tym Ogrodzieniec i Pieskową Skałę. Obowiązkowym punktem programu w tych okolicach jest Ojcowski Park Narodowy z jego fantazyjnymi formacjami skalnymi. Ta propozycja jest skierowana dla tych z Was, którzy nie boją się wyzwań i podjazdów – trasę kwalifikujemy dla osób średniozaawansowych (z dobrą kondycją).

 

Na długi weekend w Boże Ciało czekają dla Was jeszcze 2 propozycje:

 • magiczne i sielskie Roztocze – jeśli chcecie wypocząć pośród pięknych lasów, blisko cudów natury i cieszyć się łatwymi trasami w Roztoczańskim Parku Narodowym, Puszczy Solskiej i w szczebrzeszyńskich wąwozach, wsłuchując się w szum potoków i wodospadów – ta trasa jest zdecydowanie dla Was. Turystów tam mało, a jest czym cieszyć oko! To także łatwe trasy dla rodzin ze starszymi dziećmi (8+), które już pokonują przynajmniej 30 km w ciągu całego dnia, bądź młodszych lubiących podróżować w przyczepce bądź foteliku.

 

 • Od Sasa do Lasa – szlakiem zamków i pałaców Wielkopolski – to prawdziwa 4-dniowa uczta dla oczu i ducha: nakarmimy je architektonicznymi perełkami napotkanych rezydencji i bliskością wspaniałej natury w Dolinie Warty. Tę trasę kwalifikujemy jako łatwą/średnią – nieliczne i niedługie podjazdy, dystans dzienny 40 – 60 km.

Pałac Będlewo

 

Pamiętajcie, niezmiennie dbamy o Wasz komfort i dokładamy wszelkich starań, byście podczas naszych wyjazdów czuli się wyjątkowo i czerpali z nich jak najwięcej przyjemności! Jak to robimy?

 • zapewniamy pokoje dwuosobowe ze śniadaniami,
 • umożliwiamy również noclegi w pokoju 1-osobowym,
 • zatrzymujemy się w sprawdzonych, komfortowych i wyjątkowych obiektach dbających o ciekawy wystrój, otoczenie i smaczne posiłki (standard 3***),
 • zapewniamy Wam opiekę pilota, który nie tylko będzie dbał o właściwy przebieg wyprawy, ale również opowie Wam ciekawostki o odwiedzanych miejscach,
 • przewieziemy Wam bagaże, byście z przyjemnością i lekkością przemierzali najpiękniejsze szlaki,
 • ubezpieczamy Was i Wasz sprzęt na czas podróży,
 • zapewniamy Wam przejazd busem z i do Warszawy z rowerami lub staramy się pomóc w dotarciu na wyprawę własnym transportem, tak by do niego wrócić po zakończonej wycieczce.
 • dopinamy organizację na ostatni guzik, byście nie musieli troszczyć się o logistykę wyjazdu.
 • dokładamy do wszystkich naszych działań dużo serca i zaangażowania.

Mamy nadzieję, że każdy i każda w Was znajdzie coś dla siebie! Nie czekajcie jednak do ostatniej chwili przed wyjazdami – są już pierwsi chętni, a grupy mamy kameralne – do 14 osób. W zeszłym roku po lockdownie tworzyliśmy listy rezerwowe! Jeśli więc chcecie mieć zagwarantowane miejsce, rezerwujcie pobyt jak najszybciej. Sporo osób jest stęsknionych za niezapomnianą przygodą i chwilami beztroskiej podróży!

Jeśli ciekawią Was inne nasze wyprawy, jak zawsze zachęcamy do zajrzenia do naszego kalendarza wypraw. Mamy trochę nowości, o których będziemy jeszcze pisać i wyjazdów, które cieszą się zainteresowaniem niezmiennie już od lat. Pamiętajcie też, że możecie zamówić u nas wyprawy „szyte na miarę” dla Waszej grupy (znajomych, rodziny, z firmy).

Zobaczcie jeszcze koniecznie, czego możecie się spodziewać po naszych wyprawach:

Wierzymy gorąco, pewnie Wy również, że wiosną (znów) spotkamy się na rowerowych szlakach! Do tego czasu dbajcie o kondycję i śledźcie koniecznie nasz profil na Facebooku – tam na bieżąco wrzucamy nasze newsy!

Trzymajcie się ciepło i zdrowo,

Wyprawy RoweLove


«