Rowerem dookoła Karkonoszy

Karkonosze rowerem

Wyrusz z nami rowerem na Drogę Przyjaźni Polsko – Czeskiej. Czekają Cię niezapomniane widoki na najpiękniejszej trasie zjazdowej w Karkonoszach oraz wypoczynek w przytulnych kurortach górskich po obu stronach granicy. Podziwiaj z nami piękne karkonoskie szczyty i przełęcze, wsłuchaj się w szum rzek i górskich wodospadów. Na naszej wyprawie skosztujesz regionalnych dań, nie zabraknie też wyśmienitego czeskiego piwa.

 

Trasa: trudność – średnia, nawierzchnia: asfalt, drogi szutrowe, dystans dzienny: 25-50 km. Preferowane rowery MTB i trekkingowe. 

 

Program wyprawy:

Dzień 1. Pierwsza zabawa kolarska i atrakcje Świeradowa

Zabawa kolarska u podnóży Gór Izerskich, na trasie: Willa Ewy Braun, Willa Szarlotta, Zabytkowa Pijalnia, pomniki przyrody, min. izerski drzewo-zrost.

Dzień 2. Szutry Izerskiej grani i najwyżej położna wieś Gór Izerskich

Wjazd koleją gondolową na Stóg Izerski. Przejazd szutrowymi i asfaltowymi drogami izerskiego Wysokiego Grzbietu do zabytkowej czeskiej wsi, Izerka. Po drodze przerwa w schronisku Orle, dawnej hucie szkła. Obiadokolacja w postaci smakołyków kuchni karkonoskiej. Po obiadokolacji fakultatywna wycieczka łatwa Szlak rowerowy Karkonoszeasfaltową trasą do schroniska Smedava.

Dzień 3. Skalne atrakcje Gór Izerskich i przejazd w Karkonosze

Krótka wycieczka po izerskiej grani, fantazyjne formacje skalne i bunkry Linii Sudety. Przejazd przez Korenov do malowniczego czeskiego Harrachova położonego już w Karkonoszach Wieczorna rowerowa lub piesza wycieczka do Mumlavskiego Wodospadu.

Dzień 4.Górskie i krajoznawcze atrakcje Harrahova

Krótkie zwiedzanie Harrahova. Przejazd karkonoskimi rowerowymi trasami przez Rokitnice do Szpindlerovego Młyna.

Dzień 5. Wycieczka bajeczną doliną Łaby

Całodzienna rowerowa wycieczka najbardziej malowniczym karkonoskim szlakiem Łaby i granicznym grzbietem. Po drodze największe karkonoskie wodospady: Panczawski i Łabski. Wieczorem wyjście do restauracji na specjalności kuchni karkonoskiej, min. słynne „świńskie kolano”.

Dzień 6. Najbardziej atrakcyjna trasa zjazdowa w Karkonoszach

Wyjazd cyklobusem lub podjazd (dla chętnych) na Przełęcz Karkonoską i 12 kilometrowy powrotny zjazd do Szpindlerovego Młyna. Dla chętnych zjazd na hulajnodze! Ze „Szpindla” przejazd rowerowymi trasami do kolejnego kurortu karkonoskiego Pecu pod ŚnieżWodospad w Karkonoszachką. Wieczorem wyjście na smakołyki, tym razem śląskiej kuchni.

Dzień 7. Austriacki kurort i jedna z najwyższych karkonoskich przełęczy

Przejazd górskimi drogami do Horni Marsov. Przerwa lunchowa na znamienite wypieki i desery w bajecznym bardziej austriackim, niż czeskim kurorcie Janskie Laznie. W Horni Marsov podjazd cyklobusem na Przełęcz Okraj, aby wykonać „diabli zjazd” do polskich Kowar. Powrót do busem do Szklarskiej Poręby, gdzie następuje oficjalne zakończenie trasy. 

 

Dodatkowe atrakcje podczas wyprawy (płatne indywidualnie):

  • Wyjście do aquaparku w Świeradowie-Zdroju na masaże wodne i solankowe jacuzzi (35 zł);
  • Wieczorna kąpiel spa w ciepłym piwie w Harrachovie (ok. 200 PLN)
  • Zwiedzanie Browaru (10 zł) i huty szkła (10 zł), 
  • Wieczór w aquaparku w Szpindlerowym Młynie (od 35 zł za 70 minut).
  • wjazd na mamucią skocznie na zboczach Czarnej Hory (30 zł)
  • zjazd hulajnogą 12 km (35 zł)

 

Pensjonat w Karkonoszach

Świadczenia w cenie:

Noclegi – zapewniamy noclegi w pensjonatach i schroniskach. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami (2 noclegi w miejscach, gdzie łazienki są wspólne

Wyżywienie – w cenie wyjazdu zawarliśmy śniadania. Lunch i obiadokolacja we własnym zakresie wedle własnych smaków i uznania.

Transport z i do Warszawy oraz asekurację samochodu na trasie

Ubezpieczenie NNW i OC oraz sprzętu sportowego

Opieka pilota – przewodnika sudeckiego, trenera PZKol z wieloletnim doświadczenie

przejazdy cyklobusem oraz gondolą.

 

Cena nie obejmuje:

Posiłków w trakcie dnia (lunch, obiadokolacja);

Biletów do odwiedzanych obiektów podczas wyprawy;

Ważne: Należy zaopatrzyć się w zapas koron czeskich na lunche i obiadokolacje (ceny ok. 150-400 CZK za posiłek) oraz dodatkowe atrakcje (nie wszędzie można płacić kartą);

 

Do zobaczenia na szlaku!

 

Termin (7 dni):

Na zamówienie z wyprzedzeniem m.in. 4 tyg.

Cena:

Ustalana indywidualnie dla grupy

Wypożyczenie roweru 350 zł za cały wyjazd

 

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.


« | »