Rowerem przez Pogórze Izerskie w weekend


Pogórze Izerskie to wymarzony rejon dla kolarzy. Średniowieczne zamki, pałace, przycupnięte w głębokich wąwozach wioski to gratka dla miłośników architektury i historii Śląska oraz Łużyc. Utworzone na Kwisie zbiorniki wodne: Jezioro Leśnieńskie i Złotowskie to prawdziwa enklawa ciszy i spokoju. Kręte i lekko pofałdowane drogi dostarczają kolarzom mnóstwo satysfakcji. Mały ruch samochodowy, lasy, jeziora i rzeki stwarzają optymalne warunki do relaksu. Dodatkowo nastrój budują rozległe panoramy Gór Izerskich oraz bezalkoholowe piwo serwowane w przygranicznych czeskich wioskach.

 

Trudność trasy:  dla średniozaawansowanych, nawierzchnia: asfalt, drogi szutrowe. Wskazane rowery trekkingowe i górskie.

Dystans dzienny: ok. 50 kmTama

 

Atrakcje na trasie

  • Zamek Czocha – potężna średniowieczna budowla usytuowana malowniczo na wysokiej skarpie Jeziora Leśniańskiego, plan wielu dzieł filmowych m.in.: Tajemnicy twierdzy szyfrów, Gdzie jest generał, czy Wiedźmina
  • Zamek Świecie – niegdyś strażnica na drodze ze Śląska do Czech. Przez ostatnich kilkanaście lat restaurowany przez archeologów pasjonatów, posiada odwiecznych strażników – ducha i wodnika z pobliskiej strugi.
  • Wolimierz – literacko-artystyczna wioska z bajki, ze znakomitą panoramą Gór Izerskich, znana z kilkunastu stylowych gospodarstw agroturystycznych, pracowni plastycznych, domów pracy twórczej i teatru.
     

Agroturystyka Educare

 

Cena obejmuje:

  • Nocleg: 2 noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami. Pierwszy w pensjonacie w Szklarskiej Porębie. Drugą noc zaplanowaliśmy w artystycznej wsi Wolimierz w klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym urządzonym w domu z ok. 1825 r. 
  • Wyżywienie: 2 śniadania oraz obiadokolację
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, OC oraz ubezpieczenie sprzętu.

 

 

UWAGA:Agroturystyka Wolimierz

– cena nie obejmuje transportu na start i po zakończeniu wycieczki (Szklarska Poręba) oraz asekuracji samochodem na trasie – wymagane sakwy lub niewielki plecak (wycieczka ma charakter pętli); 

– cena nie obejmuje kolacji pierwszego dnia wycieczki oraz obiadu na zakończenie – w piątek wieczorem po zakwaterowaniu oraz w niedzielę po zakończeniu wycieczki planowanowane jest wspólne wyjście do restauracji. 

 


 

Zapraszamy serdecznie!

 

Terminy:

18 - 20.05.2018
15 - 17.06.2018

Cena:

470 zł 

 

 

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

 


« | »