Wyprawa z widokiem na morze – Świnoujście – Hel

Rowerem wzdłuż Bałtyku

Morze zawsze budzi wiele emocji. Każdy ma inne skojarzenia: jednym przywodzi na myśl letnie upalne dni na plaży i przyjemną kąpiel w bystrych falach, w innych wzburzone wody budzą respekt i podziw dla sił natury. Jednak każdego, kto choć raz spojrzał na horyzont nad jego brzegami, pochłania nostalgia i błogie zapomnienie.  Podczas wyprawy będzie wiele okazji, by oddać się refleksji wpatrując się w wielką wodę, siedząc na plaży lub wdrapując się na liczne latarnie morskie, wydmy i klify. Zapomnij więc o troskach i ciesz się wrażeniami z rowerowego szlaku wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Niemal płaski teren da Ci ogromną przyjemność z jazdy, a liczne rezerwaty i atrakcje po drodze sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy podróżnik!

  Trasa: trudność – średnia, teren przeważająco płaski, nawierzchnia: asfaltowa, szutrowa, drogi gruntowe, dzienny dystans ok. 50 – 70 km, całkowity dystans ok. 400 km, zalecane rowery trekkingowe, crossowe;   Atrakcje na trasie:

Szlak R-10 EuroVeloNasza trasa wiedzie częścią międzynarodowego szlaku R-10 sieci Eurovelo, który prowadzi dookoła basenu Morza Bałtyckiego. My, startując z Świnoujścia, przemierzymy całe polskie wybrzeże aż po półwysep Helski. Będzie okazja, by podziwiać imponujące wydmy, sosnowe lasy, a nawet kosodrzewinę. Termin specjalnie wybrany został poza najgorętszym sezonem, by nie przeszkadzać leżakującym na plaży i maszerującym dzielnie po promenadach urlopowiczom, nie stać w kolejkach po smaczną rybę, by nie zabrakło dla Was jodu i miejsca na relaks. Wiedząc, że nie sposób poznać wszystkie atrakcje choćby części wybrzeża wybraliśmy te, naszym zdaniem najciekawsze:

 

Świnoujście i jego okolice nazywane są Krainą 44 wysp. ŚwinoujścieDoskonała infrastruktura rowerowa wysp Wolin, Uznam i Karsibór daje niezliczone możliwości podróży w otoczeniu niezwykłej przyrody. I  choć nie zdążymy wszystkiego objechać z pewnością ruszymy pierwszego dnia uliczkami pełnymi willi uzdrowiskowych, zajrzymy do Parku Zdrojowego, do licznych tu fortów, by następnie wyruszyć szlakiem przez Wyspę Wolin w kierunku Międzyzdrojów i Dźwinowa. 

  Zamek Książąt Pomorskich DarłowoZamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jego historia sięga XIV wieku, został zbudowany przez zięcia Kazimierza Wielkiego, Bogusława V. Jednym z późniejszych lokatorów był Eryk I, król Dani, Szwecji i Norwegi, słynący z piracki fachu. Legendy mówią, iż w posiadłości ukrywał swe złupione skarby. Ich spadkobierczynią i kolejną rezydentką zamku była piękna Księżna Zofia – dziś Biała Dama krążąca po zamku w poszukiwaniu swego kochanka. W zamku obecnie mieści się muzeum z wieloma zbiorami związanymi z historią i etnografią Pomorza.

Jezioro Kopań – przyjedziemy wąskim przesmykiem między północnym brzegiem jeziora a Bałtykiem przez atrakcyjne przyrodniczo i widokowo miejsce. Mierzeja wąska na niecałe 100 m pozwala obserwować dwa akweny jednocześnie. Bogaty w ryby Kopań jest lęgowiskiem wielu gatunków ptactwa, a jego wody są słonawe za sprawą wlewającej się wody morskiej przez kanał łączący morze z jeziorem.

Ustka

Szlak zwiniętych torów– jeden z pierwszych szlaków rowerowych w Polsce, który wiedzie nasypem dawnej linii torów. Na trasie między Ustką a Rowami przygotowano kilka zadaszonych stacyjek – miejsc odpoczynku dla turystów.

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu – niezwykła ekspozycja na którą składają się: rekonstrukcja prastarego lasu, z którego zrodził się bursztyn, podziemna grota z największymi okazami oraz świat roślin i zwierząt zatrzymanych w bezruchu. To miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając polskie wybrzeże.

wędrujące wydmy

Ruchome wydmy, zwane również polską Saharą. W Słowińskim Parku Narodowym odwiedzimy ruchome wydmy, ciągnące się między Bałtykiem a Jeziorem Łebsko. To największa atrakcja regionu oraz unikat na skalę Europejską. Wysokie, dochodzące nawet do 40 metrów wysokości formacje zbudowane jedynie z piasku nawiewanego od morza tworzą niezwykły, stale zmieniający się krajobraz. Wydmy te „wędrują” na wschód z prędkością kilku metrów na rok, a obszar został objęty ścisłą ochroną.

Nierozerwalnie wiąże się z Bałtykiem szlak latarni morskich. Na naszej trasie odwiedzimy najciekawsze obiekty: w Świnoujściu, Niechorzu, Kołobrzegu, Darłowie, Jarosławcu, Stilo, Rozewiu i na Helu. Każda ma swoją niepowtarzalną historię i oferuje niezapomniane widoki.

Kołobrzeg latarnia morska

Półwysep Helski – Ciągną się tu typowo turystyczne miejscowości. Nie brak jej jednak uroku, za sprawą wciąż widocznej dawnej architektury domów rybackich, pięknych sosnowych lasów oraz ścieżki rowerowej, która prowadzi przez 35 km na sam koniec półwyspu do miejscowości Hel.

 

Świadczenia w cenie:

 • 7 noclegów w pokojach 2-osobowych w przytulnych nadmorskich pensjonatach i hotelach;
 • wyżywienie – podczas wyprawy otrzymacie 7 śniadań i 7 obiadokolacji oraz obiad na zakończenie wyprawy;
 • opieka pilota podczas całej wyprawy​Hotel Kormoran Rowy
 • transport z Warszawy na start wycieczki i po jej zakończeniu (możliwy odbiór Uczestnika na trasie Warszawa – Świnoujście)
 • transport bagaży na trasie do kolejnych pensjonatów;
 • asekuracja Uczestników samochodem
 • ubezpieczenie NNW i OC oraz rowerów;
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • milion niezapomnianych wrażeń i zdjęć z wyprawy

 

Cena nie obejmuje:

 • dodatkowych posiłków i usług na trasie;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • wypożyczenia rowerów – możliwe do zamówienia wraz z zakupem wycieczki;

Zapraszamy serdecznie!

 


Terminy (8 dni):

Wiosna 2021

REALIZACJA POTWIERDZONA!

 

Cena za osobę w pokoju 2-osobowym:

2.690 zł

Cena wypożyczenia roweru na całą wyprawę 400 zł

 

UWAGA: PRZYJMUJEMY ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

 

 

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

 


« | »