Śladami Księżnej Daisy – Księstwo Pszczyńskie na weekend


Księstwo Pszczyńskie – to wyjątkowej urody tereny położone na południe od Katowic. To Śląsk, jakiego nie znacie, bez kopalni i przemysłu ciężkiego. Tutaj królują przyroda, lasy i uzdrowiska. Jeśli chcesz poznać zupełnie inne oblicze tego regionu, koniecznie musisz odwiedzić Pszczynę i jej okolice! Tutaj właśnie znajdziemy takie atrakcje jak: Muzeum Zamkowe, Zagrodę Żubrów, pałac Myśliwski w Promnicach, czy uzdrowisko w Goczałkowicach Zdroju. Przybywali tu przywódcy Europy na polowania, ponieważ rejon ten znany był z obfitości zwierzyny łownej. Tereny Księstwa Pszczyńskiego stanowią niezwykłą alternatywę dla Śląska, jaki znamy z mediów.

 

 

Trudność trasy: łatwa – teren płaski, drogi asfaltowe i dukty leśne, dystans dzienny ok. 35 -45 km, całkowity dystans ok. 80 km, trasa ma charakter 2 pętli.

 

Atrakcje na trasie:

Pszczyna często nazywana jest perełką województwa śląskiego. Znajduje się tu jedna z najcenniejszych rezydencji magnackich w Polsce – Zamek w Pszczynie. mieszkały w nim rodziny: książąt cieszyńskich, książęta Anhalt-Köthen-Pless. Znajdują się tu cenne wnętrza mieszkalne z przełomu XIX i XX wieku. Przy Muzeum rozpościera się ogromny park z licznymi oczkami wodnymi i stawami, a malownicze alejki i altany tylko dodają uroku i „sielankowości”. Pszczyna to również pełen architektonicznych ciekawostek rynek z ławeczką, na której siedzi nie kto inny jak Księżna Daisy.

Zagroda Żubrów  – w otulinie parku Pszczyńskiego, na powierzchni ok. 10 ha znajduje się pokazowa zagroda Żubrów. Dawniej urządzano na nie polowania, obecnie jest to gatunek chroniony. W zagrodzie w Pszczynie oprócz Żubrów zobaczymy również muflony, jelenie, sarny, daniele, kaczki krzyżówki, kazarki, bernikle, gęsi łabędzionose, łabędzie oraz pawie indyjskie… To miejsce w którym nie tylko możemy obejrzeć te zwierzęta w ich naturalnym środowisku, ale także poznać historię ich obecności tutaj.

Budynek administracji uzdrowiska Goczałkowice-ZdrójGoczałkowice Zdrój – to jedno z dwóch uzdrowisk w województwie śląskim. Znajdujące się nad Jeziorem Goczałkowickim miasteczko jest pełne atrakcji. Warto wiedzieć, że Goczałkowice – jako uzdrowisko, było bardzo popularne już w XIX wieku. Biegła tutaj linia kolejowa z Wrocławia aż do Wiednia, a stacja Goczałkowice Zdrój była ostatnią w zaborze pruskim. Pierwszy pociąg z kuracjuszami przyjechał do uzdrowiska w 1870 roku, niedługo później oddano do użytku budynek dworca. Obecnie dworzec ten – po renowacji – jest wizytówką tego miejsca. Tuż przy dworcu znajduje się Park Zdrojowy z licznymi alejkami, kompozycjami kwiatowymi, czy zadbanymi altanami. W Parku znajduje się również tzw. Zegar Analematyczny (słoneczny). W Goczałkowicach znajdują się źródła solanki o walorach leczniczych, porównywalne z tymi z Bawarii, czy Austrii. Miasto pełne jest wyjątkowej architektury przypominającej najpiękniejsze miejsca naszych zachodnich sąsiadów. Odwiedzicie również zaporę wodną na Wiśle, tworzącą Jezioro Goczałkowickie z malowniczą promenadą na koronie tamy.

Zamek myśliwski PromnicePałac myśliwski w Promnicach – początki historii tego miejsca sięgają drugiej połowy XVIII wieku, kiedy to z inicjatywy Jana Adama Promnitza powstała pierwsza „wersja” pałacu. Pałac powstał z myślą o polowaniach. Gościli tutaj między innymi cesarz Niemiec – Wilhelm II, Ludwig von Hohenzollern – król Prus, czy – znana ze swojego ekstrawaganckiego sposobu bycia (jak na ówczesne czasy) Księżna Daisy (Maria Teresa Conrwalis West). To dzięki niej właśnie wnętrza zawdzięczają pewną metamorfozę. Pałac znajduje się w otoczeniu lasów i Jeziora Paprocańskiego, a na jego terenie – oprócz samego pałacu –  znajdziemy również zabytkową stajnię.

 

Świadczenia w cenie:

  • Galeria zdjęć obiektunoclegi – zaplanowaliśmy dla Was 1 nocleg w hotelu przy samej starówce w Pszczynie
  • wyżywienie – 1 śniadanie
  • transport z Katowic na start wyprawy i po jej zakończeniu do Katowic z rowerami na przyczepie; możliwy dojazd z Warszawy za dopłatąod warunkiem zebrania min. 6 osób pod warunkiem zebrania min. 6 osób, możliwy dojazd własny (cena bez zmian)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW, OC, rowerów
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

  • dodatkowych posiłków na trasie,
  • biletów wstępu do odwiedzanych obiektów

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Jeśli brak jest miejsc, napisz do nas – wpiszemy Cię na listę rezerwową.

 

Terminy (2 dni):

10-11.10.2020

 

Cena:

295 zł

Dopłata do pokoju 1 – os. 100 zł za całą wyprawę

Dojazd z i do Warszawy busem z rowerem – dopłata 185 zł*

*od warunkiem zebrania się min. 6 osób

 

Cena nie dotyczy wyprawy na zamówienie – ustalana indywidualnie dla grupy.

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.


« | »