Siła i energia – Puszcza Kozienicka na rowerze

Rezerwat Królewskie Źródła

Skąd płynie ta moc?

Z malowniczych szlaków Puszczy Kozienickiej, a szczególnie z Rezerwatu Królewskie Źródła położonego w samym sercu lasu. Ziemie te pamiętają również wydarzenia największej bitwy pancernej z okresu II wojny światowej, której historię poznacie w skansenie militarnym. Potężną siłę ma też elektrownia Kozinice, którą odwiedzicie podczas wyprawy.

Poznajcie z nami niezwykłą Ziemię Kozienicką z perspektywy siodełka rowerowego. Podczas dwudniowej podróży Waszym pilotem będzie człowiek, który zna każdy kąt na Ziemi Kozienickiej – Daniel, twórca portalu rowerempokraju.pl, pochodzący z Kozienic miłośnik turystyki rowerowej.

 

Trasa: trudność – łatwa/średnia, nawierzchnia: asfalt, szutry, nachylenie: płasko, dystans dzienny: ok. 60 km;

 

Atrakcje na trasie:Studzianki Pancerne, Mauzoleum Bohaterów Studzianek - fotopolska.eu (307829)

Studzianki pancerne – miała tu miejsce jedna z największych bitew pancernych na ziemiach Polski w okresie II wojny światowej (największa z udziałem polskich czołgów na froncie wchodnim). W sierpniu 1944 r. rozegrała się w czasie walk w obronie przyczółka na lewym brzegu Wisły.

Augustów – Rezerwat Królewskie Źródła – ujmująca i romantyczna ścieżka dydaktyczna prowadzi wzdłuż meandrującej tu rzeczki Zagożdżonki. Ma długość 3 km, a przez ok. 700 m wiedzie po drewnianych pomostach dając możliwość odpoczynku przy wiatach turystycznych i ławkach ustawionych w malowniczych miejscach.

Kozienice.Zespół pałacowy 04 Pałac Stanisława Augusta Poniatowskiego w Kozienicach – osobliwy styl renesansu francuskiego zagościł w Kozienicach w na przełomie XIX i XX wieku, jednak historia pałacu sięga XV wieku, kiedy istniał tu zameczek myśliwski, chętnie odwiedzany przez polskich królów. Urodził się w nim Zygmunt I Stary, a na polowania przyjeżdżał Władysław Jagiełło. Dzisiejsze założenie pałacowo – parkowe pochodzi z II połowy XVIII wieku, wybudowane na zlecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po rozbiorach majątkiem zarządzała rodzina carskiego generała i inżyniera w Królestwie Polskim, która nadała ostateczny kształt rezydnecji. Aktualnie mieści się tu Muzeum regionalne Ziemi Kozienickiej.

Świerże Górne – Elektrownia Kozienice – To największa w Polsce elektrownia opalana węglem kamiennym – zawodowa elektrownia systemowa, blokowa, kondensacyjna z otwartym układem chłodzenia skraplaczy z Wisły. Moc zainstalowana to 3675 MW. Decyzję o budowie elektrowni podjęto w 1968 roku. Pod koniec 2017 roku zakończono modernizację elektrowni. Choć zwiedzać jej nie można, jej rozmiary robią imponujące wrażenie.

Mniszew – Skansen Militarny – powstał w latach 70 ubiegłego wieku upamiętniając walki o przyczółek warecko-magnuszewski w 1944 r. W muzeum na wolnym powietrzu można obejrzeć sprzęt altyleryjski, zasieki i okopy.

 

Świadczenia w cenie:

Nocleg – podczas wyprawy wypoczniecie w wygodnym pensjonacie lokalnego ośrodka sportu i rekreacji w Kozienicach, 1 noc w pokojach 2 osobowych z łazienkami.

Wyżywienie – otrzymacie 1 obiadokolację, 1 śniadanie oraz obiad na zakończenie wyprawy.

Transport busem z i do Warszawy oraz asekuracja samochodu na trasie.

Opieka pilota podczas wyprawy.

Ubezpieczenie NNW i OC oraz sprzętu

Bilety wstępu do skansenu militarnego

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Terminy (2 dni):

13-14.10.2018

 

Cena:

250 zł 

 

Dopłata za pokój 1-osobowy za całą wyprawę 50 zł

Wynajęcie roweru 140 zł na całą wyprawę

 

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.


« | »