Siła i energia – Puszcza Kozienicka na rowerze

Rezerwat Królewskie Źródła

Skąd płynie ta moc?

Z malowniczych szlaków Puszczy Kozienickiej, a szczególnie z Rezerwatu Królewskie Źródła położonego w samym sercu lasu. Ziemie te pamiętają również wydarzenia największej bitwy pancernej z okresu II wojny światowej, której historię poznacie w skansenie militarnym. Potężną siłę ma też elektrownia Kozinice, którą odwiedzicie podczas wyprawy.

Poznajcie z nami niezwykłą Ziemię Kozienicką z perspektywy siodełka rowerowego. Podczas dwudniowej podróży Waszym pilotem będzie człowiek, który zna każdy kąt na Ziemi Kozienickiej – Daniel, twórca portalu rowerempokraju.pl, pochodzący z Kozienic miłośnik turystyki rowerowej.

 

Trasa: trudność – łatwa/średnia, nawierzchnia: asfalt, szutry, nachylenie: płasko, dystans dzienny: ok. 60 km;

 

Atrakcje na trasie:Studzianki Pancerne, Mauzoleum Bohaterów Studzianek - fotopolska.eu (307829)

Studzianki pancerne – miała tu miejsce jedna z największych bitew pancernych na ziemiach Polski w okresie II wojny światowej (największa z udziałem polskich czołgów na froncie wchodnim). W sierpniu 1944 r. rozegrała się w czasie walk w obronie przyczółka na lewym brzegu Wisły.

Augustów – Rezerwat Królewskie Źródła – ujmująca i romantyczna ścieżka dydaktyczna prowadzi wzdłuż meandrującej tu rzeczki Zagożdżonki. Ma długość 3 km, a przez ok. 700 m wiedzie po drewnianych pomostach dając możliwość odpoczynku przy wiatach turystycznych i ławkach ustawionych w malowniczych miejscach.

Kozienice.Zespół pałacowy 04 Pałac Stanisława Augusta Poniatowskiego w Kozienicach – osobliwy styl renesansu francuskiego zagościł w Kozienicach w na przełomie XIX i XX wieku, jednak historia pałacu sięga XV wieku, kiedy istniał tu zameczek myśliwski, chętnie odwiedzany przez polskich królów. Urodził się w nim Zygmunt I Stary, a na polowania przyjeżdżał Władysław Jagiełło. Dzisiejsze założenie pałacowo – parkowe pochodzi z II połowy XVIII wieku, wybudowane na zlecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po rozbiorach majątkiem zarządzała rodzina carskiego generała i inżyniera w Królestwie Polskim, która nadała ostateczny kształt rezydnecji. Aktualnie mieści się tu Muzeum regionalne Ziemi Kozienickiej.

Świerże Górne – Elektrownia Kozienice – To największa w Polsce elektrownia opalana węglem kamiennym – zawodowa elektrownia systemowa, blokowa, kondensacyjna z otwartym układem chłodzenia skraplaczy z Wisły. Moc zainstalowana to 3675 MW. Decyzję o budowie elektrowni podjęto w 1968 roku. Pod koniec 2017 roku zakończono modernizację elektrowni. Choć zwiedzać jej nie można, jej rozmiary robią imponujące wrażenie.

Mniszew – Skansen Militarny – powstał w latach 70 ubiegłego wieku upamiętniając walki o przyczółek warecko-magnuszewski w 1944 r. W muzeum na wolnym powietrzu można obejrzeć sprzęt altyleryjski, zasieki i okopy.

 

Świadczenia w cenie:

Nocleg – podczas wyprawy wypoczniecie w wygodnym pensjonacie lokalnego ośrodka sportu i rekreacji w Kozienicach, 1 noc w pokojach 2 osobowych z łazienkami.

Wyżywienie – otrzymacie 1 obiadokolację, 1 śniadanie oraz obiad na zakończenie wyprawy.

Transport busem z i do Warszawy oraz asekuracja samochodu na trasie.

Opieka pilota podczas wyprawy.

Ubezpieczenie NNW i OC oraz sprzętu

Bilety wstępu do skansenu militarnego

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Terminy (2 dni):

WIOSNA 2019

 

Cena:

250 zł 

 

Dopłata za pokój 1-osobowy za całą wyprawę 50 zł

Wynajęcie roweru 140 zł na całą wyprawę

 

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZE SZLAKU

jesień na rowerze

Pałac Kozienice

skansen militarny Mniszew

skansen militarny Mniszew

skansen militarny Mniszew

jesień na rowerze

Puszcza Kozienicka

Mazowsze na rowerze

sady Mazowsze

jesień na rowerze

Wisła

elektrownia Kozienice

pilot Daniel

Puszcza Kozienicka

Puszcza Kozienicka

Puszcza Kozienicka

Pałac w Kozienicach

Kozienice

Puszcza Kozienicka

Puszcza Kozienicka

Puszcza Kozienicka


« | »