Mazury – Cud Natury

Rowerem przez Mazury

Tyś jest jezioro moje
ja jestem twoje słońce,
światłami ciebie stroję, 
szczęście moje szumiące. 
Trzciny twoje pozłacam. 
Odchodzę. I znów wracam 

 

(K. I. Gałczyński Kronika olsztyńska) 

 

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to nie tylko świat żeglarzy, ale także raj dla rowerzystów i must be na kolarskiej mapie Polski. Piękne jachty można podziwiać w świetle zachodzącego słońca lub o poranku na biwaku nad brzegiem jeziora.

Zapraszamy Was w rowerową podróż pośród lasów i jezior do żeglarskich wiosek – Mikołajek, Giżycka, Mrągowa, których nie sposób pominąć na mazurskich szlakach, ale także do mniej znanych i kameralnych zakątków nad jeziorami Śniardwy, Niegocin, Mokre czy Dadaj i rzeką Krutynią.

 

Trasa: trudność – średnia, nawierzchnia: szutry, drogi gruntowe, dystans dzienny – ok. 55 km. Całość wyprawy wyniesie ok 300 km. Preferowane rowery MTB, trekknig. Podróż na rowerach z sakwami, własnym namiotem, śpiworem i karimatą.

 

 

Atrakcje na trasie, czyli dla każdego coś miłego:

Jeśli chcecie odpocząć od zgiełku miasta – odwiedzimy zlotowisko żurawi, liczne rezerwaty i kameralne plaże, miejsca kultu starobrzędowców. Będziemy podróżować bezdrożami ciesząc się przyrodą i ciszą oraz odpoczywając na biwaku blisko przyrody. Nie zabraknie też okazji, by poczuć klimat żeglarskiej zabawy i odwiedzić kurorty, zawitać w tawernie i posłuchać lub pośpiewać szanty, a może Leśniczówka Pranienawet potańczyć…

Leśniczówka Pranie – w ustronnej wsi, nieopodal Rucianego znajduje się Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Poeta był związany z tym zacisznym miejscem czerpiąc z uroków Jeziora Nidzkiego natchnienie do swej twórczości i opisując piękno tego regionu.

Śluza Guzianka – to wodny węzeł komunikacyjny łączący Ruciane Nida z północnym odcinkiem Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Dzięki niej jachty, kajaki i statki pasażerskie mogą pokonać różnicę poziomów wynosząca ponad 2 metry. Śluza ma ponad 40 metrów długości i stanowi jedną z ciekawszych – w pełni użytecznych atrakcji regionu. Historia śluzy sięga 1897 roku.

Mikołajki – stolica żeglarzy, zwana jest również Mazurską Wenecją lub Perłą Mazur. Przepływający przez jego centrum kanał łączy Jeziorem Mikołajskim z Jeziorem Tałty. Odwiedzimy też pobliski rezerwat ornitologiczny Jezioro Łuknajno.

Widokowa wieża na jezioro Śniardwy – w okolicach Mikołajek znajduje się wieża widokowa z której rozpościera się panorama na jedno z największych jezior Mazur – Jezioro Śniardwy. To doskonałe miejsce na podziwianie majestatycznych WiezaCisnienGizyckojezior aż po horyzont.

Wieża ciśnień w Giżycku – Przez lata zaopatrywała w wodę Giżycko i okoliczne miejscowości, a obecnie pełni funkcję atrakcji turystycznej. Została bowiem zaadotpowana jest na wieżę widokową, kawiarnię i muzeum. To ponad 100-letnia architektoniczna perła, dzięki której można również podziwiać okolicę.

Mrągowo – tętniące życiem miasto festiwali i westernowskich przygód. Może także poszczycić się takimi zabytkami w neogotyckim styku jak: budynki dawnej gazowni, domy mieszczańskie z przełomu XVIII i XIX wieku, synagoga dziś mieszcząca cerkiew prawosławną, dom rabina, stary spichlerz i wiele innych dobrze zachowanych obiektów świadczących o 600-letniej historii miasta.

 

Świadczenia w cenie:Kemping nad Krutynią

Nocleg – 5 noclegów pod namiotami na polach namiotowych, każdy malowniczo usytuowany nad jeziorami lub rzekami; UWAGA: należy zabrać własne namioty, śpiwory i karimaty;

Wyżywienie – podczas wyprawy otrzymacie 5 śniadań i 5 obiadokolacji oraz obiad na zakończenie wyprawy (poza świadczonymi posiłkami, na własne potrzeby, warto zabrać kubek, sztućce, menażkę);

Opieka pilota podczas wyprawy;

Ubezpieczenie NNW i OC;

 

Cena nie zawiera:

– transportu do i z Szczytna, trasa ma charakter pętli;
– dodatkowych usług na polach namiotowych, takich jak prąd, prysznic, dodatkowe posiłki i napoje (płatne we własnym zakresie na bieżąco);
– pozostałych posiłków na trasie;
– biletów wstępu do odwiedzanych obiektów;

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Termin (6 dni):

WIOSNA 2019

Cena:

650 zł 

 

 

Materiały promocyjne nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.


« | »