Świadczenia w cenie wyprawy

 

W trosce o najwyższą jakość organizowanych przez nas wypraw nasza oferta zawiera wszelkie niezbędne świadczenia, które pozwolą Wam na beztroską podróż na rowerze i komfortowy wypoczynek.

 

Cena naszych wyjazdów obejmuje:

Transport

Zależy nam, by oferta była kompleksowa, by nie troszczyć o dojazd na miejsce i transport sprzętu. Zapewniamy odbiór uczestników z Warszawy oraz z miejsc zlokalizowanych na trasie między stolicą a początkiem wyprawy. Podobnie z powrotem – będziecie odwiezieni tam, gdzie się spotkaliśmy. W razie potrzeby zorganizowania dodatkowego transportu również możecie liczyć na naszą pomoc. Będziemy jechać busem, który zabierze bagaże oraz rowery na przyczepie dostosowanej do przewozu rowerów.

 

bus-Bornholm-rowery

 

 

 

 

Zaplanowana trasa wyprawy – czy dam radę?

Oczywiście! Każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy cały dzień na jazdę bez pośpiechu! W opisach wypraw zawsze informujemy o trudności trasy. Uczestnikiem może być każdy, kto fizycznie czuje się na siłach spędzić większą część dnia, jadąc na rowerze. Na naszych wyprawach nie trzeba mieć kondycji zawodowca – wystarczy wykazać się przeciętną sprawnością fizyczną, pozwalającą z przerwami na odpoczynek pokonać 30–65 km dziennie. W razie wątpliwości warto skonsultować swoje możliwości z lekarzem. Ostatecznie każdy bierze udział w wyprawie na własną odpowiedzialność.

W ofercie mamy trasy łatwiejsze i średnie (płaskie i w związku z tym nieco dłuższe, około 50–65 km dziennie) oraz trudniejsze (bardziej pagórkowate, przez co krótsze: około 30–40 km dziennie). Tempo wyprawie nadaje pilot, za którym podąża grupa. Jeżeli ktoś czuje się na siłach przemierzyć trasę samodzielnie, może odłączyć się od grupy i jechać we własnym tempie. Otrzymacie wówczas wskazówki dotyczące trasy i programu na dany dzień.

Dodatkowo, jeśli to możliwe, w ramach danego dnia wyprawy zaplanowaliśmy alternatywne warianty tras. Wyprawa z pilotem będzie odbywać się trasą najbardziej optymalną, dostosowaną do możliwości każdego uczestnika.

Na głodnych wrażeń i chętnych na dłuższe eskapady czekają trasy dłuższe – powyżej 65 km.

Wyprawy wspiera samochód asekuracyjny z przyczepą na rowery, który pozostaje do naszej dyspozycji przez cały czas. Jeśli uczestnik z różnych powodów nie może jechać dalej, zostaje podwieziony bezpośrednio do miejsca zakwaterowania.

 

Zwiedzanie i dodatkowe atrakcje

Nasze wyprawy zostały zaplanowane tak, aby czerpać jak najwięcej z bogactwa natury, kultury i historii regionów, przez które prowadzi nasz szlak. Proponowane przez nas trasy wiodą między innymi wzdłuż malowniczo wijących się najpiękniejszych polskich rzek Bugu, Narwi, Biebrzy oraz nieznanych zakątków Mazur. Niezapomniane widoki uzupełniamy ofertą miejsc wartych zobaczenia: na naszych szlakach znajdą się tradycyjne polskie dwory, pałace, zamki i warownie oraz urokliwe miasteczka pełne śladów różnych kultur krzyżujących się na polskich ziemiach. Spotkamy się z historią oraz ludźmi, którzy swoją pasją i zaangażowaniem tworzą niezapomniane miejsca i oferują nam wyjątkowe atrakcje. Każda z wypraw ma swój motyw przewodni i zgodnie z nim zostały starannie dobrane urozmaicenia programu, w których możecie uczestniczyć bez dodatkowych opłat.

 

Muzeum ikon w Supraślu

Żubr

 

DSC_0645DSC_0746

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noclegi

Zapewniamy noclegi tylko w miejscach niezwykłych i wyjątkowych. Czasem stworzonych przez historię, zawsze przez ludzi z pasją. Przeniosą Was w przeszłość, dadzą ukojenie. Uwiodą prostotą lub rozmachem, a z pewnością klimatem, do którego chce się wracać. Starannie dobrane gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty i hotele o wysokim standardzie będą dopełnieniem uroków podróży na rowerze. Będą cieszyć nie tylko pięknym położeniem, ciekawą architekturą, ale przede wszystkim pozwolą odpocząć w wygodnych pokojach dwuosobowych z łazienkami oraz w zregenerować siły w strefie odnowy biologicznej.

 

 

Wyżywienie

Każda wyprawa przewiduje dwa posiłki dziennie: pożywne śniadania i sycące obiadokolacje. Regionalne wyżywienie najwyższej jakości również stanowiło kryterium wyboru miejsc noclegowych. Będziecie mogli skosztować specjałów kuchni opartej na tradycyjnych przepisach lub wyśmienitych autorskich dań gospodarzy. Serwowane potrawy są przygotowywane z własnych produktów, wytwarzanych na miejscu lub pochodzących okolicznych gospodarstw. Staramy się również realizować Wasze specjalne życzenia żywieniowe.

 

 

 

potrawy-regionalnt

DSC_0751 

 

 

 

 

W cenę naszych wypraw wliczona została także opieka pilota, który służy im Wam pomocą i radą przez cały czas trwania wyjazdu, a także dba o prawidłowy przebieg wyprawy, zgodny z progamem imprezy turystycznej. 

W cenie wyprawy zawarte jest również ubezpieczenie, o którym przeczytacie więcej tutaj.

 

Za dodatkową opłatą można:

  • zamówić pokój jednoosobowy – koszt podany przy każdej wyprawie
  • wykupić dodatkowe ubepieczenie
  • wynająć rower – koszt: 60zł za dobę lub 250zł za tydzień